Facebook ikonka prawy margines

Projekty: Polski Pomysłowo Pobudzający - warsztaty Loesje

środa, 13 - czwartek, 14 kwietnia 2016
Projekty: Polski Pomysłowo Pobudzający - warsztaty Loesje

Kim jest Loesje i jak pomaga być aktywnym i kreatywnym? Przekonamy się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle oraz w Zespole Szkół nr 4 w Jaśle podczas warsztatów kreatywnego pisania, które zainaugurują projekt „Polski – Pomysłowy” realizowany dzięki wsparciu Narodowego Centrum Kultury.

3 i 14 kwietnia br. dzieci, młodzież i dorośli wezmą udział w warsztatach kreatywnego pisania Loesje, czyli krótkich form językowych pobudzających do twórczego myślenia, refleksji o otaczającym nas świecie, oraz aktywności społecznej. Ponieważ spotkania odbędą się w ramach projektu poświęconego językowi polskiemu, spróbujemy podczas nich wymyślić hasła o polszczyźnie, komunikacji, języku. Efekty wspólnej pracy zostaną następnie zaprezentowane podczas akcji plakatowej, zorganizowanej po zakończeniu warsztatów.

Projekt pod Patronatem Honorowym Burmistrza Miasta Jasła Ryszarda Pabiana.

Partnerzy projektu: Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Jaśle, Zespół Szkół nr 4 w Jaśle, Zarząd Osiedla Jasło Mickiewicza.

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Ojczysty – dodaj do ulubionych”.

Patronat medialny:  Polskie Radio Rzeszów, Radio Trendy, Telewizja Jasło, Tygodnik Nowe Podkarpacie, Tygodnik Fakty Jasielskie, Gazeta Codzienna Nowiny i portal Nowiny24.p, oraz portale internetowe: terazjaslo.pl, twojejaslo.pl, wirtualnejaslo.pl, jaslo4u.pl, jaslonet.pl.