Projekty: Pomysły i nowe technologie w bibliotece

poniedziałek, 01 października 2018
Projekty: Pomysły i nowe technologie w bibliotece

10 października Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza bibliotekarzy do udziału w wykładzie "Wpływ nowych technologii na kulturę literacką dzieci i młodzieży" dr hab. Michała Rogoża, bibliologa i informatologa, wykładowcy Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, zajmującego się zagadnieniem Internetu jako narzędzia informacji oraz edukacji oraz "BIBLIOlab – laboratorium dobrych pomysłów" bibliotekarzy praktyków z powiatu jasielskiego z udziałem gości specjalnych: Jolanty Janiec, Agaty Warywody, uczestniczek liderskiego programu Labib, trenerek oraz praktyków w zakresie edukacji młodzieży.

Podczas wykładu bibliotekarze przyjrzą się panującym trendom technologicznym oraz dowiedzą się w jakim stopniu wpływ nowych technologii na kulturę literacką dzieci i młodzieży, mobilizuje do przeobrażeń oraz podejmowania kroków w celu dostosowania działań do aktualnych potrzeb młodych odbiorców.

W czasie laboratorium dobrych pomysłów w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle spotkają się bibliotekarze praktycy z bibliotek powiatowych oraz gminnych, aby podczas zaprezentowanych sesji podzielić się swoimi pomysłami nt. działań realizowanych we własnym otoczeniu, które można zaadaptować w formie dobrych praktyk przez uczestników wydarzenia.

Wykład oraz laboratorium dobrych pomysłów odbędą  się w ramach projektu „Biblio-potrzebni!”, realizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle w ramach programu „Partnerstwo dla książki”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Patronat medialny nad projektem objęły: Polskie Radio Rzeszów, Radio Trendy, TVP Rzeszów, Telewizja Obiektyw, Internetowa Telewizja Południe, Fakty Jasielskie, Obiektyw Jasielski, Gazeta Codzienna Nowiny, Tygodnik regionalny Nowe Podkarpacie oraz portale internetowe: terazjaslo.pl, twojejaslo.pl, wirtualnejaslo.pl, jaslonet.pl.

Współorganizatorzy projektu: Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Jaśle, Biblioteka Publiczna w Szynwałdzie, Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Dębicy, Gminna Biblioteka Publiczna w Boguchwale.