Projekty: Projekty: Miłośnik kultury i sztuki ludowej – kolekcjoner

czwartek, 12 - poniedziałek, 30 września 2019
Projekty: Projekty: Miłośnik kultury i sztuki ludowej – kolekcjoner

Przyszła pora aby podsumować sierpniowe zadanie z cyklu internetowych quizów i zagadek dotyczących historii i kultury naszego regionu, organizowanych w ramach projektu „Dziedzictwo Niepodległej”. Zwycięzcą tego etapu została Pani Małgorzata Dziadosz. Gratulujemy! Przed nami kolejna odsłona naszego cyklu.

W każdej lokalnej społeczności znajdziemy osoby szczególnie zasłużone dla danego regionu czy miasta, które swoją pracą, wiedzą i poświęconym czasem wniosły ogromny wkład we wspólne dziedzictwo kulturowe. Dzięki takim ludziom możemy do dziś podziwiać eksponaty przyrodnicze sprzed wieków, przedmioty użytkowe oraz dzieła sztuki. Obok tak zwanej sztuki wysokiej, ogromną wartość przedstawia również sztuka tradycyjna – ludowa. Jej wytwory stanowią świadectwo przeszłości, źródło wiedzy o codziennym życiu ludzi, czy o dawnych obrzędach i tradycjach. W zachowaniu naszego lokalnego dziedzictwa dużą rolę odegrał jeden z wybitnych mieszkańców Jasła. Był wielkim miłośnikiem sztuki i kultury ludowej oraz znanym w okolicy kolekcjonerem. Jedna z ulic przy której mieścił się jego dawny dom została nazwana na jego cześć.

Zadanie będzie polegało na podaniu imienia i nazwiska, lat życia oraz zawodu osoby o której mowa. Na odpowiedzi czekamy do 30 września. Można je nadsyłać mailem na adres: nowemedia@mbp.jaslo.pl lub w wiadomości na bibliotecznym profilu w mediach społecznościowych: https://www.facebook.com/BibliotekaJaslo/.
Spośród nadesłanych zgłoszeń wyłonimy zwycięzcę, który otrzyma kartę upominkową na książki. Przed przystąpieniem do udziału w zabawie prosimy o zapoznanie się z regulaminem dostępnym na stronie www.mbp.jaslo.pl w zakładce po prawej stronie.

Projekt "Dziedzictwo Niepodległej" dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

Patronat medialny nad projektem objęły: Radio Trendy, TVP3 Rzeszów, Polskie Radio Rzeszów, Telewizja Obiektyw, Internetowa Telewizja Południe, Tygodnik Regionalny Nowe Podkarpacie, Telewizja Jasło, Fakty Jasielskie, Obiektyw Jasielski, Gazeta Codzienna Nowiny oraz portale internetowe: nowiny24.pl, twojejaslo.pl, terazjaslo.pl, jaslonet.pl, wirtualnejaslo.pl

Partnerzy projektu: Jasielski Dom Kultury, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Jaśle, Szkoła Podstawowa nr 4 w Jaśle.