Projekty: Spowiedź - monodram Czesława Mozila

wtorek, 24 września 2013
Projekty: Spowiedź - monodram Czesława Mozila

Jednym z gości VIII Festiwalu Poezji i Prozy był Czesław Mozil. Występ artysty zakończył dwudniowy blok Mulipoezja, podczas którego prezentowane były różnorodne formy tekstu literackiego i możliwości jego interdyscyplinarnych powiązań z muzyką czy obrazem.

W repertuarze koncertu, który odbył się 24 września 2013 r., znalazły się przede wszystkim utwory z albumu "Debiut". Kompozycje takie jak: "Wesoły kapelusz" czy "Ucieczka z wesołego miasteczka" powstały na czacie w trakcie spotkań i twórczych działań użytkowników portalu Multipoezja. Koncert, a właściwie monodram, przyniósł albo oczarowanie, albo rozczarowanie, ale nie pozostawił widza obojętnym. Występ Mozila nie był prostym zaprezentowaniem utworów muzycznych. Podczas tego występu muzyka łączyła się ze słowem, a artysta starał się zbudować z widzami żywą więź - z tego więc  powodu spotkanie stało się niepowtarzalne. Dzisiejszy występ to moja spowiedź – powiedział muzyk. Czesław Mozil nie tylko wykreował pewną postać sceniczną, ale też dużo powiedział  o sobie jako artyście i człowieku.

Projekt VIII Festiwal Poezji i Prozy dofinansowany był ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Partnerem VIII Festiwalu Poezji i Prozy był  Jasielski Dom Kultury. Patronat medialny nad Festiwalem sprawowały: TVP Rzeszów, Polskie Radio Rzeszów, TV Jasło, Gazeta Codzienna „Nowiny” oraz portale: www.nowiny24.pl, www.jaslo4u.pl; www.jaslonet.pl; www.miastojaslo.pl www.terazJaslo.pl;  www.twojejaslo.pl; www.wirtualnejaslo.pl; www.itvpodkarpacie.pl; www.itvPołudnie.pl

Patronat medialny:
Partnerzy: