Facebook ikonka prawy margines

Projekty: W kręgu patriotyzmu i hymnu narodowego od najmłodszych lat

poniedziałek, 10 września 2018
Projekty: W kręgu patriotyzmu i hymnu narodowego od najmłodszych lat

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza do udziału w zajęciach z edukacji patriotycznej: "Patriotyzm co to znaczy?" oraz "Co każdy Polak powinien wiedzieć o hymnie?" w ramach projektu "Rośniemy w Niepodległość!"

W związku z obchodami 100 lecia odzyskania przez Polskę niepodległości wspólnie z najmłodszymi zastanowimy się czym jest patriotyzm i jak powinien objawiać się w postawach oraz gestach. Przekonamy się także jaka jest nasza wiedza o hymnie narodowym a dzięki temu przypomnimy sobie najważniejsze fakty związane z jego historią powstania.

Zajęciom towarzyszyć będą aktywne formy pracy z wykorzystaniem elementów artystycznych.

Projekt „Rośniemy w Niepodległość!” dofinansowany przez Fundację BGK im. J. K. Steczkowskiego w Konkursie grantowym „ Na 100 Niepodległa”.

Patronat medialny nad projektem objęły: Polskie Radio Rzeszów, Radio Trendy, TVP Rzeszów, Telewizja Obiektyw, Internetowa Telewizja Południe, Fakty Jasielskie, Obiektyw Jasielski, Gazeta Codzienna Nowiny, Tygodnik regionalny Nowe Podkarpacie oraz portale internetowe: terazjaslo.pl, twojejaslo.pl, wirtualnejaslo.pl, jaslonet.pl.

Zapraszamy!