Projekty: Wchodzi(my) w narrację z otoczeniem

czwartek, 16 - piątek, 17 września 2021
Projekty: Wchodzi(my) w narrację z otoczeniem

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza wszystkich bibliotekarzy do udziału w warsztatach w dniach 16-17 września 2021 r. prowadzonych przez Pawła Kulę, który zachęca do udziału:

Chciałbym zaprosić na warsztaty inspirowane „Miastochodzikiem” (www.miastochodzik.pl) – projektem miejskiego spacerownika, który stworzyłem reagując na przestrzenie mojego rodzinnego miasta. W doświadczaniu tych przygód istotna była dla mnie wewnętrzna zgoda na dryfowanie i przypadek. Przygody takie można przeżyć w mieście, które jest dobrze znane lub w miejscu, w którym jest się po raz pierwszy.
Podczas spotkania będę chciał się z Wami podzielić moimi doświadczeniami na temat kreowania narzędzi warsztatowych wspomagających w pracy animatora czy animatorkę kultury. Wykorzystam to, co jest mi najbliższe: pracę z obrazem, fotografią jak językiem do opowiadania historii i strategie DIY pozwalające na swobodę działania w miejskiej przestrzeni.

Sięgniemy po bardzo proste rzeczy: obserwację zastanych widoków, znalezione przedmioty i światło. Wykorzystamy aparat fotograficzny, ulubione teksty, znalezione obrazy, zasłyszane słowa. Być może poddamy recyklingowi trochę książek. Będziemy też spacerować, gubić się i w końcu odnajdywać.

Serdecznie zapraszam / Paweł Kula

Warsztaty odbędą się w ramach projektu „Bibliotekarz (ot)WARTY!”,  dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Paweł Kula (1976)
Doświadczenia artystyczne i konstruktorskie łączy z działaniami edukacyjnymi pracując jako animator kultury, nauczyciel i artedukator. Wymyśla nietypowe aparaty oraz szuka w naturze rzeczy, które reagują na światło. Interesują go nieudane zdjęcia oraz takie, które znikają, bo nie da się ich utrwalić. Tworzy elementy projektów edukacyjnych dla muzeów, galerii, bibliotek, szkół. Prowadzi zajęcia z elementami historycznych technik fotograficznych w Akademii Sztuki w Szczecinie.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.