Projekty: Zabawa, nauka i relaks w jasielskiej Bibliotece

poniedziałek, 08 sierpnia 2022
Projekty: Zabawa, nauka i relaks w jasielskiej Bibliotece

W piątek 5 sierpnia 2022 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle zakończyliśmy cykl zajęć „Lato w Bibliotece”, zrealizowanych w ramach projektu „Biblioteka dla wszystkich. Różni. Równi. Ważni”.

W ciągu trzech tygodni zajęć umożliwiliśmy dzieciom zabawę, naukę i relaks w Bibliotece. Na tabletach powstały nowe budowle, labirynty i biblioteka w świecie Minecrafta. Dzieci programowały roboty Photony i Sphero BOLTY, a potem relaksowały się na macie do jogi.

W zastępstwie lekcji języka polskiego, zawieszonych na czas wakacji, zorganizowaliśmy międzypokoleniową kawiarenkę językową, gdzie Polki i Ukrainki, snując rozmowy o życiu, przesadzały kwiaty doniczkowe, zdobywały doświadczenia z kuchnią azjatycką i stawiały pierwsze kroki w dziedzinie naturalnej pielęgnacji, wykonując własne kremy. Młode mamy dzieliły się swoim doświadczeniem macierzyńskim pod okiem psycholożki Vity, specjalizującej się w tej dziedzinie.

Co dalej? – Klub Mam przerodził się w spotkania, które będziemy kontynuować w sierpniu w środy o godz. 14:00. Zajęcia z jogi i z Minecrafta dla dzieci na pewno jeszcze się odbędą! Będziemy informować o kolejnych spotkaniach. Cieszymy się, że tak się podobały! A tymczasem do końca sierpnia zapraszamy dzieci na cotygodniowe piątkowe zajęcia z arteterapii.

Zajęcia odbywają się w ramach projektu „Biblioteka dla wszystkich. Różni. Równi. Ważni”, który jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego we współpracy z Save The Children International.