Projekty: naPĘDZENI CZYTANIEM! – książkowy pokój zagadek

wtorek, 22 października 2019
Projekty: naPĘDZENI CZYTANIEM! – książkowy pokój zagadek

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle od 23 października do 30 listopada 2019 r. w ramach projektu ZaPODAJ KSIĄŻKĘ! zaprasza grupy zorganizowane do odwiedzenia książkowego pokoju zagadek.

W ramach akcji, odwiedzający bibliotekę na bazie aktywnej pracy z literaturą popularną dla dzieci i młodzieży będą musieli rozwikłać wiele tajemnic, złamać książkowe szyfry i poruszyć wyobraźnię aby odnaleźć zaginioną książkę lub zdobyć klucz i dojść do celu literackich poszukiwań.

Pokój zagadek stanowią dwie części. Jedna z nich inspirowana jest serią książek Martina Widmarka Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Zadaniem uczestników jest odnalezienie zagubionej, bezcennej książki. Pomocą w poszukiwaniach są zaszyfrowane wskazówki pozostawione przez bohaterów bestsellerowej serii przygód niestrudzonych tropicieli. Druga część pokoju zagadek powstała m.in. na bazie perypetii Morsa i Pinky, bohaterów książek Dariusza Rekosza, którzy zainspirowali nas do odnalezienia zaginionego klucza. Wszystko zależy od spostrzegawczości oraz zdolności logicznego myślenia...

Akcja przeznaczona jest dla zorganizowanych grup dzieci i młodzieży w wieku 10-14 lat. Czas trwania odwiedzin w książkowym pokoju zagadek to: 45-60 min. Miejsce: Strefa Innowacji MBP w Jaśle (ul. Kołłątaja 1).

Projekt ZaPODAJ KSIĄŻKĘ! dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Patronat medialny nad projektem objęły: Polskie Radio Rzeszów, Radio Trendy, TVP Rzeszów, Telewizja Obiektyw, Internetowa Telewizja Południe, Telewizja Jasło, Fakty Jasielskie, Obiektyw Jasielski, Gazeta Codzienna Nowiny oraz portale internetowe: twojejaslo.pl i wirtualnejaslo.pl.

Współorganizatorzy projektu: Jasielski Dom Kultury, Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle, Księgarnie Nova.