Facebook ikonka prawy margines

Projekty: Poetyckie rapowanie

czwartek, 09 maja 2013
Projekty: Poetyckie rapowanie

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza na koncert DPD „Poetyckie rapowanie”, który odbędzie się  9 maja 2013 r. o 11.00  w sali widowiskowej JDK w ramach finału XVIII Ogólnopolskiego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży.


Marcin DPD Rąpała to jasielski raper, który tworzy  muzykę będącą jedyną w Polsce mieszanką gatunków z muzyką góralską. – Najważniejszym elementem mojego projektu jest mieszanka rapu i reegaetonu – mówi  DPD. W 2012 r. wydał  swój pierwszy krążek składający się z kilkunastu piosenek m.in. znalazł się tutaj znany wszystkim utwór „Przetańcujem”. Muzyk ma na swoim koncie również sukcesy filmowe. Jednym z nich jest projekt „Urodzeni  w Mieście Snów”. Podczas czwartkowego koncertu zaśpiewa m.in. „Chwile szczęścia” i „Gdy jesteś obok”.


Koncert odbędzie się w ramach projektu „Wariacje literackie”, który dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Patronat medialny nad projektem sprawują: Radio Via, Telewizja Obiektyw, TV Jasło oraz portale: www.jaslo4u.pl; www.jaslonet.pl; www.mojemiasto.info.pl; www.terazJaslo.pl;  www.twojejaslo.pl; www.wirtualnejaslo.pl; www.itvpodkarpacie.pl.
 

Patronat medialny: