Facebook ikonka prawy margines

Przystanek Biblioteka Juniwersytecka

sobota, 05 listopada 2011
Przystanek Biblioteka Juniwersytecka

Przystanek Biblioteka Juniwersytecka

 

W dniu 5 listopada 2011 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odbyły się zajęcia dla młodych studentów z Jasielskiego Uniwersytetu Dziecięcego pod hasłem Przystanek Biblioteka Juniwersytecka.

Zajęcia rozpoczęły się wykładem w formie prezentacji multimedialnej przedstawiającej historię książki od tabliczki glinianej do e-booka. Po krótkiej części teoretycznej studenci, podzieleni na cztery grupy, udali się do poszczególnych pracowni.

W Pracowni e-booków każdy mógł sprawdzić jak wygląda czytnik e-booków, nauczyć się go obsługiwać i przeczytać fragment książki elektronicznej. W tym samym czasie inna grupa w Pracowni komputerowej  zapoznawała się z portalami oferującymi darmowe ebooki jak np. www.wolnelektury.pl, www.superkid.pl czy www.miastodzieci.pl. W Pracowni audiobooków dzieci obejrzały dostępne w bibliotece książki mówione, skierowane do młodego odbiorcy jak np.: Bon czy ton Grzegorza Kasdepke, Opowieści z Narnii C.S. Lewisa, W Dolinie Muminków Tove Jansson, Harry Potter i kamień filozoficzny J.K Rowling i wiele innych. Również dorośli mogli zapoznać się z ofertą audiobooków, obejmującą bestsellery takie jak: Kod Leonarda da Vinci Dana Browna, Bez pożegnania Harlana Cohena czy Nowicjuszka Trudi Canavan. Tradycyjna książka była reprezentowana w nietypowej formie książki obrazkowej, do której dzieci same układały opowiadania.

Na koniec spotkania młodzi studenci otrzymali, przygotowane specjalnie dla nich i ich rodziców, informatory Przystanek Biblioteka Juniwersytecka. Dzieci – Książki – Internet.Jest to pierwsze z przewidzianych spotkań w ramach Uniwersytetu Dziecięcego, które będą odbywać się w MBP w Jaśle.