Festiwal: Puszcza i Park – festiwalowe wydarzenia dla najmłodszych

sobota, 21 września 2024
Festiwal: Puszcza i Park – festiwalowe wydarzenia dla najmłodszych

XVIII Jasielski Festiwal Literacki rozpoczniemy inaczej niż zwykle, bo w plenerze. W sobotę 21 września o 15:00 zapraszamy dzieci na warsztaty z Jolą Richter-Magnuszewską, poświęcone jej najnowszej książce „Puszcza. Opowieść karpackich buków”. Następnie wraz z autorką wyruszymy do Parku Miejskiego w Jaśle, gdzie czeka nas spacer oraz ciąg dalszy warsztatów, które poprowadzą edukatorzy z Fundacji Dziki Projekt.

Sobotnie wydarzenia będą okazją do rozmowy o tym, jak wielkie znaczenie ma więź człowieka z przyrodą oraz o tym co my, współcześnie czerpiący z dziedzictwa Puszczy Karpackiej, możemy dla niej dobrego zrobić. Spacerując po Parku Miejskim zwrócimy także uwagę na pamiątki historyczne, jakie kryją się wśród drzew i przypominają losy naszego miasta.

Jola Richter-Magnuszewska – ilustratorka, autorka książek dla dzieci. Niektóre z nich były nominowane, wyróżniane i nagradzane, m.in. „Dzika książka o dzikach i o ich kuzynach”, i tłumaczone na wiele języków, np. „Rok na targu”. Mieszka z mężem, synami i gromadką zwierząt na skraju Beskidu Niskiego, w drewnianej chacie otoczonej jodłowym lasem. Tutaj na co dzień może obserwować świat przyrody i zależności, jakie w nim zachodzą. Ceni życie w zgodzie z naturą.

Moc lasu. Puszcza Karpacka – warsztaty dla dzieci, 21.09.2024 /sobota/, godz. 15:00, Sala edukacyjna MBP w Jaśle, ul. Kołłątaja 1 – obowiązują zapisy: dzieci@mbp.jaslo.pl

Fundacja Dziki Projekt – łączy  grupę ludzi m.in. lekarzy i techników weterynarii, ornitologów, przyrodników i społeczników, którym nie jest obojętny stan dzikiej przyrody. W swojej działalności zajmują się edukacją przyrodniczą, opieką nad zwierzętami, ich leczeniem i rehabilitacją. Wykorzystując swoje doświadczenie działają dla natury i przyszłych pokoleń.

Przeszłość – przyroda – park – warsztaty przyrodnicze, 21.09.2024 /sobota/, godz. 16:30, Park Miejski w Jaśle, wstęp wolny.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.