Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle i Generator Nauki GEN zapraszają na spotkanie i warsztaty literackie dla młodzieży z dr. Jakubem Kornhauserem.
„Z nasłuchu i oglądu. Poezja codzienności” – spotkanie z Jakubem Kornhauserem.
Pisarz zdradzi tajniki własnej twórczości i procesu pisania. Ponadto na przykładach różnych tekstów poetyckich wspólnie ze słuchaczami zastanowi się nad ich powstawaniem i znaczeniem dzisiaj. Zaskoczy was, jak się ma do tego nowa forma wyrazu: posty w mediach społecznościowych, krótkie wiadomości tekstowe, hasła reklamowe? Czy też mogą stać się poezją?
12 marca 2024, godz. 10:00, Sala Audytoryjna GEN, ul. Bednarska 2. Wstęp wolny.
„Poezja z odzysku. Jak znaleźć wiersz w instrukcji obsługi?” – warsztaty literackie
Warsztaty będą poświęcone tematyce twórczego recyklingu. Uczestnicy poznają różne formy tekstowych zapożyczeń i spróbują się z nimi zmierzyć. Czy takie ograniczenie swojej wyobraźni może dać nam większą swobodę? I czy dzięki „cudzym słowom” łatwiej nam wyrazić siebie?
Jakub Kornhauser – wykładowca, tłumacz, redaktor, poeta, dr nauk humanistycznych, autor m.in. książek poetyckich: „Niebezpieczny paragraf”, „Niejasne istnienia”, „Drożdżownia”, „Dziewięć dni w ścianie”, „Krwotoki i wiewiórki” i ostatnio wydanego wyboru poematów prozą „Równo z prawej. Antologia polskiego poematu prozą”. Zdobywca wielu prestiżowych nagród i nominacji, w tym: Nagrody im. Wisławy Szymborskiej i Nagrody Krakowa Miasta Literatury UNESCO 2023.
Wstęp na warsztaty jest bezpłatny. Obowiązują zapisy mailowe: animacja@mbp.jaslo.pl lub telefoniczne 13 446 2602
12 marca 2024, godz. 12:00-14:00, Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle, ul. Kołłątaja 1
Przedsięwzięcie „Jasło Miasto Wiedzy”, zadanie „Miasto Młodzieży” jest realizowane w ramach projektu „Jasło – moje miasto, mój dom”, finansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego EOG 2014-2021 i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021 oraz budżetu państwa.