Spotkanie autorskie z Joanną Olech

piątek, 16 maja 2008

Zaczęło się od Miziołków

Joanna Olech, grafik, autorka i ilustratorka książek dla dzieci, publicystka, spotkała się 16 maja 2008 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle z jasielskimi nastolatkami.

Joanna Olech jest z wykształcenia grafikiem. Całe życie rysuję a kariera pisarska zaczęła się od zastępstwa za kolegę i napisania „Pamiętnika Miziołka” do „Świata Młodych” – opowiadała autorka. Niezwykle łatwo nawiązała kontakt z uczestnikami spotkania, którzy bardzo chętnie brali udział w konkursach. Wybrano sobowtóra Miziołka, bohatera książki „Dynastia Miziołków”. Krótki test pozwolił poznać tematykę książki „Gdzie diabeł mówi ... do usług”. Najbardziej rozbawił publiczność konkurs na opowiadania o smokach wesołym, smutnym i wściekłym, które musiały powstać w czasie, gdy autorka rysowała smoka.

Pisarka chwaliła młodych jaślan za trafne odpowiedzi i piękne opowiadania i nagradzała słodyczami. Nie zabrakło także pytań o książki, rysunki i pracę nad nimi. Autografy ze stemplami reklamującymi książki  ucieszyły młodych czytelników.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Całe Jasło czyta dzieciom” finansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu operacyjnego Promocja Czytelnictwa.

Zdaniem uczestników i bibliotekarzy było to niezwykle interesujące spotkanie.