Facebook ikonka prawy margines

Spotkanie z Katarzyną Majger

wtorek, 06 maja 2008
Spotkanie z Katarzyną Majger

Podsłuchuje rozmowy w autobusie

 

Czy każdy może zostać pisarzem? Skąd brać pomysły do napisania powieści? Gdzie szukać pomocy przy wydaniu pierwszej książki? To zaledwie trzy z bardzo wielu pytań, na które 6 maja 2008 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odpowiadała Katarzyna Majgier.

Pisarka, która w 2007 roku otrzymała Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego za powieść „Amelka” spotkała się z uczniami ze SP nr 1, 2 i 4 w Jaśle w ramach V Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Katarzyna Majgier znana młodzieży głównie jako autorka książek: „Trzynastka na karku” i „Marzycielki” podczas spotkania opowiadała między innymi o swojej pracy w wydawnictwie i o portalach internetowych, które współtworzy. Autorka dokładnie przedstawiła również młodzieży drogę, którą musi przebyć książka zanim dostanie się do księgarni czy biblioteki.

Katarzyna Majgier swoja pierwszą książkę – o grupie rozbitków, których spotykają wszystkie możliwe kataklizmy -  napisała w wieku siedmiu lat. Dzisiaj pomysły do swoich książek czerpie z obserwacji życia codziennego: z podsłuchanych rozmów w autobusie czy tramwaju, z opowiadań znajomych oraz z forum dyskusyjnego portalu dla młodzieży. Pisarka zdradziła, iż w najbliższym czasie ma zamiar napisać książkę dla nastoletnich chłopców, ponieważ o tą grupę czytelników najmniej dbają polscy pisarze i wydawcy. Prywatnie pisarka marzy o podróży do Ameryki Południowej i Rosji, uwielbia jazdę na rowerze i gry komputerowe.

Spotkanie z pisarką, zorganizowane zostało w ramach projektu „Giętki język, ładna mowa – o tym marzy każda głowa” (realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Promocja Czytelnicza ogłoszonego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego).