Facebook ikonka prawy margines

Strefa Dobrego Słowa

czwartek, 02 września 2010
Strefa Dobrego Słowa

Samodzielne wykonanie kartek okolicznościowych zdobionych metodą embossingu oraz modnej biżuterii z kolorowych kamyków, zabawnych zwierzaków z masy solnej  i świątecznych ozdób z makaronu. Z kolorowych szkiełek stworzenie wielkiej mozaiki, wykonanie albumu fotograficznego techniką scrapbookingu, malowanie na kamieniach i szkle oraz wspólne wykonanie mikołajkowych prezentów. Poza tym ozdabianie przedmiotów metodą decoupage, tańce integracyjne, wesołe krzyżówki, śmieszne quizy, konkursy i turnieje.

To tylko wybrane propozycje gier i zabaw, przygotowanych dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, którzy wezmą udział w nowym cyklu zajęć "Strefa dobrego słowa". Kolejny cykl łączący edukacje z zabawą przeprowadzony zostanie przez Oddział dla Dzieci i filie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle. Tradycyjnie wszystkie spotkania rozpoczynać się będą od głośnego czytania..

Cotygodniowe spotkania z dziećmi odbywać się będą od września br. i potrwają do końca roku. Zajęcia poprzez różnego rodzaju wycieczki, spotkania, warsztaty oraz gry i zabawy mają za zadanie promować czytelnictwo, rozwijać funkcje edukacyjno-kulturalne biblioteki oraz pogłębić i uatrakcyjnić kształcenie językowe polegające na wyrabianiu sprawności i poprawności w mowie i piśmie u uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Spotkania organizują o godz. 14.00:

Oddział dla Dzieci / ul. Kołłątaja 1; 013 446 26 02; dzieci@mbp.jaslo.pl/ - wtorek

Filia nr 1 / ul. Sobniowska 34; 013 445 58 57; filia1@mbp.jaslo.pl/ - środa

Filia nr 2 / ul. Kopernika 8, 013 446 90 01; filia2@mbp.jaslo.pl/ - czwartek

Filia nr 3 / ul. Szopena 22, 013 446 52 25, filia3@mbp.jaslo.pl/ - środa