Świat w jednym miejscu – to biblioteka!

niedziela, 15 maja 2022
Świat w jednym miejscu – to biblioteka!

Dlaczego należy dbać o książki i czy porządek jest ważny w bibliotece? Co to jest książka obrazkowa i czy czytanie dzieciom jest potrzebne? Co należy zrobić, aby otrzymać kartę biblioteczną? Czy zawód bibliotekarza jest trudny? Na te i inne pytania odpowiedzieli uczestnicy spotkań w ramach XIX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek,  zorganizowanych przez Filię nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle.

Hasło tygodnia bibliotek brzmiało „Biblioteka – świat w jednym miejscu”. Na dużych i małych czytelników, którzy odwiedzili bibliotekę w dniach 8 – 15 maja 2022 r., czekało sporo książkowych  atrakcji!

Najmłodsi z Przedszkola Miejskiego nr 11, Przedszkola nr 9 i Przedszkola nr 2 odkrywali tajemnice książki i poznawali w zaczarowanej bibliotece tajniki zawodu bibliotekarza, zapoznawali się z zasadami korzystania z biblioteki. Przedszkolaki z entuzjazmem przeglądały dostępne w bibliotece książki edukacyjne, dźwiękowe. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się, jaką drogę musi przejść książka, zanim trafi do biblioteki, jakie są rodzaje książek, a także jak ważne jest poszanowanie książek.

O tym, że zajęcia były udane, świadczyły uśmiechnięte buzie dzieci, które w doskonałych humorach wróciły do przedszkoli.