Facebook ikonka prawy margines

W świecie dinozaurów

piątek, 03 marca 2023
W świecie dinozaurów

Kiedy żyły dinozaury i ile było ich na świecie, który dinozaur był największy a który najmniejszy? Dlaczego  zniknęły z naszej planety? Jak się poruszały, jak polowały?

Na te  i inne pytania dzieci znalazły już odpowiedzi podczas lekcji bibliotecznych, zorganizowanych  w Filii nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle i w Przedszkolu Miejskim nr 9 w lutym 2023 roku.

W dniu 26 lutego przypada Dzień Dinozaura. Dzieci uwielbiają dinozaury  i wszystko co jest z nimi związane. Podczas spotkań w bibliotece jak i w przedszkolu, dzieci dowiedziały się różnych ciekawostek na temat prehistorycznych stworzeń. Rozmawialiśmy, na temat czym jest dinozaur, jakie znamy nazwy dinozaurów, skąd wiadomo, że żyły na ziemi, i dlaczego w tak tajemniczy sposób zniknęły. Nie zabrakło głośnego czytania specjalnego wiersza na tę  szczególną okazję.  Wśród dzieci znaleźli się także fani dinozaurów, którzy wykazali się ogromną wiedzą. Przedszkolaki poznały  też bogatą  ofertę książek na temat dinozaurów dostępnych w zbiorach biblioteki. Także na zajęciach z cyklu „Poczytajmy, pogadajmy”, dzieci z dużym entuzjazmem uczestniczyły w zajęciach, podczas których powstały kolorowe dinozaury. Wszyscy uczestnicy zajęć  otrzymali kolorowanki z dinozaurami.