Warsztaty dla bibliotekarzy w MBP

piątek, 14 września 2007
Warsztaty dla bibliotekarzy w MBP

Warsztaty dla bibliotekarzy w MBP w Jaśle

Oddział dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle jest miejscem inicjacji i animacji czytelnictwa. Realizując zadania specjalne, pełni funkcje: edukacyjne, rekreacyjne, kulturotwórcze i integracyjne.

14 września 2007 roku Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle, aby podnieść kwalifikacje swoich pracowników oraz  bibliotekarzy z powiatu jasielskiego zorganizowała warsztaty plastyczne. Pod fachowym okiem instruktora bibliotekarze wykazywali się zdolnościami plastycznymi m.in.: malując na szkle i kamieniach, tworząc figurki z masy solnej oraz robiąc nowoczesną biżuterię.

Obywające się w holu biblioteki warsztaty wzbudzały duże zainteresowanie wśród czytelników odwiedzających w tym dniu bibliotekę. Kilka młodych czytelników - zachęconych przez dyrektor MBP w Jaśle Małgorzatę Piekarską - chętnie przyłączyło się do zajęć bibliotekarzy.

Warsztaty plastyczne dla 20 bibliotekarzy połączone były z obchodami Dnia Głośnego Czytania. Klasa druga ze SP nr 1 wysłuchała czytanego głośno opowiadania „Skrzydlatek” Joanny Papuzińskiej, odpowiadała na zagadki literackie przygotowane przez bibliotekarki oraz uczestniczyła w tańcach integracyjnych prowadzonych przez Zbigniewa Dardę. Wszyscy uczniowie biorący udział w zajęciach otrzymali książki, pamiątkowe zakładki oraz słodycze.