Weekend z kulturą w Jaśle

sobota, 31 lipca 2021
Weekend z kulturą w Jaśle

31 lipca 2021 w ramach  Weekendu z kulturą Miejska Biblioteka Publiczne w Jaśle zorganizowała koncert Ani Brody „Muzykopowiastki” oraz zabawę dla najmłodszych „Ahoj przygodo!”.

Dzieci pod okiem opiekunów wykonały pirackie maski i udały się na poszukiwanie morskich przygód. Na uczestników czekały krzyżówki i rebusy, a także model pirackiego okrętu, na pokładzie którego najmłodsi  mogli zrobić pamiątkowe zdjęcia.

Po zakończeniu zabawy zaprosiliśmy rodziny do udziału w wyjątkowym międzypokoleniowym koncercie, opartym na utworach ze zbioru „Bajarka opowiada”. Ania Broda zabrała uczestników w świat magicznych melodii i barwnych literackich opowieści. Zebrani wysłuchali baśni z odległych zakątków świata, będących literacko-muzycznymi ilustracjami ludowych tradycji różnych narodów.

Ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne rodzinny piknik „Językowy zawrót głowy” tego dnia nie odbył się. O nowym terminie wydarzenia poinformujemy na naszej stronie internetowej i w mediach społecznościowych.

Drugiego dnia propozycje dla mieszkańców Jasła i okolic przygotowali Jasielski Dom Kultury i Muzeum Regionalne w Jaśle. Odbyły się m.in. zabawy plastyczne, warsztaty malowania na szkle i tworzenia papierowych zabawek, a także koncerty.

Organizatorami Weekendu z kulturą byli: Miasto Jasło, Jasielski Dom Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle oraz Muzeum Regionalne w Jaśle.