Wiosenna edycja akcji „Zostań czytelnikiem! Odkryj Krainę Biblioteki i Książki”

wtorek, 08 - czwartek, 31 maja 2012
Wiosenna edycja akcji „Zostań czytelnikiem! Odkryj Krainę Biblioteki i Książki”

8 - 31 maja 2012

Od 8 maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbywają się cykliczne finały wspólnych spotkań z książką i dobrą zabawą. Uczestniczą w nich dzieci z jasielskich szkół i przedszkoli, które wpisują się w wiosenną edycję akcji promującej czytanie wśród najmłodszych "Zostań czytelnikiem". Wesołe wędrówki po wyobraźni, odkrywanie małych i dużych tajemnic książek, a przy tym mnóstwo dobrej zabawy i radości – to przykład, jak łatwo można przenieść się do krainy dziecięcych marzeń.  Tym razem mali adepci wiedzy o książce podczas uroczystych finałów akcji uczestniczą w bibliotecznej grze z żywymi pionkami i aktywnie odkrywają, że czytanie  niesie ze sobą ogromną radość. Jak na prawdziwego przyjaciela książki przystało, każdy uczestnik z nią zaprzyjaźniony, otrzymuje dyplom za aktywny udział we wspólnych spotkaniach i zostaje udekorowany biblioteczną odznaką  lubiącego czytać.

Wiosenne finały akcji MBP potrwają do końca maja. Pierwszymi zaprzyjaźnionymi z książką są grupy dzieci z SP nr 1, SP nr 4, ZSM nr 5, SP nr 6, SP nr 10,  PM nr 1 i PM nr 11.

Akcja została objęta patronatem Andrzeja Czerneckiego – Burmistrza Miasta Jasła. Patronat medialny nad akcją sprawuje: Radio VIA, Telewizja Jasło, portal www.terazjaslo.pl i www.jaslonet.pl. W dowozie dzieci z odległych szkół pomaga jasielski ZMKS.