Wiosna gościła w Klubie Czytających Rodzin

piątek, 23 marca 2012
Wiosna gościła w Klubie Czytających Rodzin

23 marca 2012 r. członkowie Klubu Czytających Rodzin Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle oficjalnie powitali Wiosnę. Jej oznaki, czyli żuczki, żabki i kwiatki, pojawiły się najpierw w wesołych rymowankach z książki Małgorzaty Strzałkowskiej „Wyliczanki z pustej szklanki” (Warszawa, Bajka, 2012), przeczytanych przez Julitkę, przedstawicielkę młodego pokolenia klubowiczów oraz panią Bożenę reprezentującą klubowych rodziców. Po tradycyjnym rodzinnym czytaniu uczestnicy spotkania przywołali oczekiwaną porę roku refrenem piosenki „Niech wiosnę przyniosą na skrzydłach bociek, jaskółka, szpak i kos”, a następnie stworzyli cały zastęp kolorowych wiosennych ptaków. Wraz z Wiosną przychodzą Święta Wielkanocne, więc wśród ptaków znalazły się także kurczaki do świątecznego koszyczka. Powstały także kolorowe pisanki do zawieszenia w domach klubowiczów. Spotkaniu towarzyszyły odgłosy ptaków z najnowszych książek zakupionych do Biblioteki, oraz piosenki ze śpiewnika „Moje pierwsze piosenki” („Moje pierwsze piosenki: śpiewnik dla dzieci, wybór Agata Mikołajczak-Bąk, ilustracje Marcin Piwowarski, Poznań, Publicat-Papillon, 2012).

MBP w Jaśle