Aktualności - archiwum 2012

• Pokrzywa i rozmaryn – spotkanie z Marią Homlak
    06 czerwca 2012
    5 czerwca 2012 r. Klub Twórców Ludowych „Michalina” i Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zorganizowały spotkanie z Marią Homlak z Brzezowej, która od wielu lat zajmuje się ziołolecznictwem.
  • Mali i duzi z uśmiechem na buzi
    04 czerwca 2012
    Głośnym odczytaniem fragmentu książki „Pan Kuleczka” W. Widłaka przez Burmistrza Miasta Jasła – Andrzeja Czerneckiego, Zastępcę Dyrektora Gazowni Jasielskiej – Krzysztofa Brągla, Przedstawiciela Zakładu Gazowniczego Karpackiej Spółki Gazownictwa – Łukasza Żaka, Jana Wątrobę, Helenę Gołębiowską – p.o. Dyrektora Jasielskiego Domu Kultury i Małgorzatę Piekarską – Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej rozpoczęto wspólne spotkanie promujące aktywne czytelnictwo wśród najmłodszych.
  • Magia ziół - Spotkanie Klubu Michalina
    01 czerwca 2012
    Klub „Michalina” i Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zapraszają 5 czerwca 2012 r. na spotkanie z magią ziół. Spotkanie poprowadzi Maria Homlak z Brzezowej, która od wielu lat zajmuje się ziołolecznictwem. Cennymi radami służy nie tylko swojej rodzinie, ale i przyjaciołom. W trakcie spotkania będzie można spróbować herbacianych mieszanek. Pani Maria obiecała zdradzić kilka przepisów.
  • Święto Rodzinnego Czytania - urodziny Klubu Czytających Rodzin
    01 czerwca 2012
    1 czerwca 2012 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odbyło się wyjątkowe spotkanie Klubu Czytających Rodzin, który w Ogólnopolskim Tygodniu Czytania Dzieciom obchodzi pierwszą rocznicę działalności. Z tej okazji przy wielkim rodzinnym stole w Czytelni Głównej MBP odbyło się urodzinowe przyjęcie.
  • Piknik na skraju Książki
    01 czerwca 2012
    O tym, że 1 czerwca 2012 r. to dzień pełen uśmiechu przekonali się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Jaśle. Mali i duzi uczestnicy spotkania w Dniu Dziecka wspólnie wzięli udział w Pikniku na skraju książki, zorganizowanym przy współpracy Miejskiej Biblioteki Publicznej i Szkoły Podstawowej nr 1. Moc zabaw przygotowanych z myślą o dzieciach udało się także przeprowadzić dzięki zaangażowaniu Medycznej Szkoły Policealnej im. prof. Rudolfa Weigla.
  • Akcje: Lokomotywa pełna gości
    31 maja 2012
    31 maja 2012 r. zainaugurowaliśmy XI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. W tradycyjnym głośnym odczytaniu „Lokomotywy” J.Tuwima wzięli udział: podkomisarz Łukasz Gliwa z Komendy Powiatowej Policji, Iwona Głogowska – przedstawiciel Straży Miejskiej, Bogdan Ziemba – Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej, nauczyciele: Beata Cygnar ze Szkoły Podstawowej nr 1, Monika Owczarska ze Szkoły Podstawowej nr 2, Wiesława Zajdel ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, Małgorzata Piekarska – Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz gość specjalny – Paweł Beręsewicz, autor książek dla dzieci.
  • Kraina Biblioteki i Książki odkryta na nowo
    31 maja 2012
    Ponad 500 najmłodszych z jasielskich szkół i przedszkoli podczas cyklicznych spotkań w ramach akcji Zostań Czytelnikiem! zaprzyjaźniło się z biblioteką i książką. Wspólne podróże małe i duże, zabawa poprzez wyobraźnię oraz mnóstwo uśmiechu towarzyszyły każdemu z trzech spotkań w Bibliotecznej Krainie Wyobraźni.
  • Mając marzenia, masz cel do spełnienia
    24 maja 2012

Czy marzenia są po, aby je spełniać? A może to rodzaj snu na jawie dla poprawy nastroju? – zastanawiała się młodzież z klasy szóstej Szkoły Podstawowej nr 4 w Jaśle, dyskutując o książce Doroty Suwalskiej Ratunku, marzenia!

• Film animowany o Jaśle
    18 maja 2012
    Przedstawiamy super filmik o Jaśle, wykonany przez ucznów SP nr 1, 2 i 4 podczas warsztatów filmu animowanego w bibliotece, prowadzonych przez Anielę Lubieniecką.
  • Sztuka jest życiem - spotkanie z Martą Rączką
    15 maja 2012
    15 maja 2012 r. gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle była Marta Rączka. Marta Rączka jest artystą plastykiem związanym ze środowiskiem jasielskim. W kręgu jej zainteresowań leży malarstwo akrylowe.
Katalog online

Newsletter
By otrzymywać informacje o spotkaniach, imprezach i nowościach w Bibliotece, zachęcamy do subskrypcji naszego newslettera:
Wypisz