Facebook ikonka prawy margines

Aktualności - archiwum 2012

 • O takiej Ojczyźnie każdy marzy…
  15 listopada 2012
  15 listopada 2012 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle Klub „Michalina” spotkał się by uczcić Święto Niepodległości. Odśpiewana przez artystów „Rota”, wprowadziła zebranych w podniosły nastrój. M. Tomasik i M. Homlak ze wzruszeniem wyrecytowały napisane przez siebie wiersze.
 • Kluby: Zimno sprzyja szczęściu
  13 listopada 2012
  O zorzy polarnej, parujących basenach pod gołym niebem i przysmakach, które są wyzwaniem dla zmysłów opowiadał na spotkaniu Klubu Podróżnika Remigiusz Gogosz.
 • Strona internetowa MBP w II etapie konkursu Polski Internet!
  07 - 30 listopada 2012
  Z radością informujemy, że strona internetowa Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle przeszła do drugiego etapu konkursu Polski Internet na najlepsze strony internetowe w 2012 r. Konkurs trwa do 30 listopada. Będziemy wdzięczni za codzienne głosowanie!
 • Cykle: Wrześniowo-październikowi bywalcy Miasteczka Fantazji
  06 listopada 2012
  Smoki, wesołe stworki-potworki, pająki, krasnale i piraci towarzyszyli uczestnikom cotygodniowych spotkań w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle w ramach Miasteczka Fantazji.
 • Projekt: Warsztaty kompetencji językowych
  06 - 09 listopada 2012
  W ramach projektu "U-MÓWMY SIĘ NA...POLSKI!" 6 i 9 listopada gimnazjaliści wzięli udział w warsztatach kompetencji językowych, prowadzonych przez dr Barbarę Sokołowską, polonistkę i językoznawcę.
 • Psikusy i strachy z MAKAMZĄ
  31 października 2012
  Nietoperze, strachy, wiedźmy i pająki były motywem przewodnim spotkania zorganizowanego w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Jaśle przez nieformalną grupę młodzieży MAKAMZA.
 • Projekt: Warsztaty dziennikarskie z D. Bugalskim
  30 października 2012
  W ramach projektu "U-MÓWMY SIĘ NA...POLSKI!" młodzież z jasielskich szkół ponadgimnazjalnych wzięła udział w warsztatach dziennikarskich z Dariuszem Bugalskim, dziennikarzem radiowej "Trójki". Zapraszamy do posłuchania nagrań!
 • WSCHÓD: Jak mieć niezłą sztukę?
  30 października 2012
  Dowiecie się na najbliższym spotkaniu Klubu WSCHÓD, tym razem poświęconemu sztukom wizualnym. Poprowadzi je Aleksandra Zajdel, artystka, studentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie
 • Kluby: Sztuka w obiektywie WSCHODU
  30 października 2012
  Ostatnie spotkanie Klubu Inicjatyw Artystycznych WSCHÓD, poświęcone tym razem sztukom wizualnym. Poprowadziła je Aleksandra Zajdel, członkini klubu, artystka, studentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.
 • Kluby: Tajemnica mumii odkryta
  29 października 2012
  Czy starożytna egipska mumia może ożyć i dokonać kradzieży w muzeum? Tę zagadkę starali się rozwikłać uczestnicy spotkania Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki działającego w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle.
Katalog online
Info

Newsletter
By otrzymywać informacje o spotkaniach, imprezach i nowościach w Bibliotece, zachęcamy do subskrypcji naszego newslettera:
Zapisz
Wypisz