Facebook ikonka prawy margines

Aktualności - archiwum 2012

 • Projekt: Super megahit!
  29 października 2012
  O zmianach we współczesnej polszczyźnie, normach językowych i sposobach na to, by nasz język nie był tylko zdegradowanym, mało znaczącym dialektem słowiańskim, rozmawiali uczestnicy panelu dyskusyjnego „Co się dzieje z językiem”.
 • Bibliotekarze na 16. Targach Książki w Krakowie
  26 października 2012
  26 października br. bibliotekarze z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle i bibliotek gminnych powiatu jasielskiego odwiedzili 16. Targi Książki w Krakowie.
 • Wystawy: Policja w walce o niepodległość
  26 października 2012
  W piątek, 26 października 2012 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odbyło się uroczyste otwarcie wystawy „Policja dla Polski Niepodległej 1918-1945”.
 • Projekt: OCB z LOL czyli o języku w Internecie
  25 - 31 października 2012
  Skróty, emotikony, anglicyzmy, pomijanie zasad ortografii i interpunkcji... zapraszamy do lektury krótkiego przewodnika po języku Internetu oraz do kolejnego projektowego konkursu!
 • Jesienne co nieco w Klubie Czytających Rodzin
  19 października 2012
  Klub Czytających Rodzin Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle oraz Medyczna Szkoła Policealna im. prof. Rudolfa Weigla w Jaśle zapraszają na spotkanie „Jesienne co nieco”, którego bohaterem będzie ulubiony Książkowy Miś.
 • Kluby: Jesienny Jubilat
  19 października 2012
  Bohaterem ostatniego spotkania Klubu Czytających Rodzin, zorganizowanego wspólnie z Medyczną Szkołą Policealną im. prof. R. Weigla w Jaśle był ulubiony Miś Książkowy, obchodzący w październiku urodziny.
 • Biblioteka nagrodzona przez Państwową Straż Pożarną
  16 października 2012
  W 2012 r. mija 20 lat istnienia Państwowej Straży Pożarnej jako zawodowej formacji przeznaczonej do walki z pożarami, klęskami żywiołowymi i innymi miejscowymi zagrożeniami. Ta rocznica okazała się świętem także dla Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle.
 • CPCD: Urodziny sympatycznego łakomczuszka o wielkim sercu
  16 października 2012
  14 października br. minęła 86 rocznica wydania książki o przygodach „Kubusia Puchatka” A.A. Milne’a. Z tej okazji obchodzone są Ogólnopolskie Urodziny Książkowego Misia.
 • Kluby: Tajemnicza Albania
  16 października 2012
  O tajemniczej, rzadko odwiedzanej przez turystów Albanii mieli okazję posłuchać uczestnicy spotkania Jasielskiego Klubu Podróżnika, które odbyło się 16 października 2012 r. w MBP w Jaśle.
 • Projekt: U-mówmy się na... polski!
  15 października - 10 grudnia 2012
  Co znajduje się na końcu języka? Jak brzmi jego muzyka? Jakie niebłahe ostrzeżenie kryje się w bajce „Czerwony kapturek ani krzty na opak”? Odpowiedź na te i wiele innych pytań o polszczyznę znaleźli uczestnicy projektu „U-MÓWMY SIĘ NA...POLSKI!” realizowanego w październiku i listopadzie 2012 r. przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle.
Katalog online
Info

Newsletter
By otrzymywać informacje o spotkaniach, imprezach i nowościach w Bibliotece, zachęcamy do subskrypcji naszego newslettera:
Zapisz
Wypisz