Facebook ikonka prawy margines

Aktualności - archiwum 2008

 • Spotkanie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki
  23 kwietnia 2008
  23 kwietnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle spotkało się 12 młodych czytelników, by w ramach Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Ksiązki porozmawiać o „Pozłacanej rybce” – powieści, której wcześniej walory doceniły dwa różne gremia jurorskie. Powieść jest bowiem jednocześnie laureatką I miejsca w Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren zorganizowanym przez Fundację ABC XXI - Cała Polska czyta dzieciom oraz zdobywczynią tytułu „Książka Roku 2007” w konkursie Stowarzyszenia Przyjaciół Książki dla Młodych – Polskiej Sekcji IBBY. Nagrody przyznane Barbarze Kosmowskiej - autorce książki - nie dziwiły również uczestników MDKK działającego w Jaśle; w pełni na nie zasłużyła – mówili na początku spotkania uczniowie.
 • Spotkanie autorskie z Marcinem Świetlickim
  17 kwietnia 2008
  17 kwietnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle, w ramach obchodów Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, odbyło się spotkanie autorskie z Marcinem Świetlickim, które zainaugurowało cykl „Twórcy i Słowa – IV jasielskiego spotkania z literaturą”. Projekt realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Promocja Czytelnictwa ogłoszonego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
 • 10 kwietnia 2008
  10 kwietnia odbyło się spotkanie Klubu Powiększania Wyobraźni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle, w trakcie którego omówiono „Szelmostwa niegrzecznej dziewczynki” Mario Vargasa Llosy.
 • Infomat w MBP w Jaśle
  08 kwietnia 2008
  W holu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle zamontowany został infomat, który umożliwia dostęp do katalogu elektronicznego, baz biblioteki i Centrum Informacji Lokalnej. Urządzenie zakupiono w ramach projektu "Budowa Społeczeństwa Informacyjnego w Gminie Miasto Jasło", który wdrażany jest i realizowany dzięki środkom unijnym ZPORR.
 • Spotkanie Dziecięcego Dyskusyjnego Klubu Książki
  02 kwietnia 2008
  11 młodych miłośników literatury spotkało się 2 kwietnia 2008 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle, by w ramach Dziecięcego Dyskusyjnego Klubu Książki porozmawiać m.in. o tym: Dlaczego Wieloryb nazywał się kiedyś Wielorybulwą? Jaki związek ma Konkurs Piękności zorganizowany wśród zwierząt z obecnym przebywaniem Białej Niedźwiedzicy na biegunie północnym? Dlaczego Chyba-Niby Pies został Hieną? Czy Osłowi udało się zostać Lworłobykangutanem? Jak to się stało, ze Paw otrzymał nogi Demona i do czego to doprowadziło? Czy Śnieżna Panna była naprawdę narzeczoną Pana Boga? Jaki Demon tkwi w Kobiecie i co do tego wszystkiego ma Matka Pana Boga? Skąd się u zająca wzięły długie uszy? Na czyje życzenie został stworzony koń?
 • Spotkanie autorskie z Andrzejem Stasiukiem
  31 marca 2008
  Andrzej Stasiuk – prozaik, poeta i dramaturg. Autor m in. „Murów Hebronu”, „Opowieści Galicyjskich”. Laureat Nagrody Fundacji Kultury (1994), Fundacji im. Kościelskich (1995), Fundacji im S. Lindego (2002). Jego książka „Dukla” została nominowana do Literackiej Nagrody Nike (1998). Za książkę „Jadąc do Babadag” otrzymał Nagrodę Nike w 2005 r.
 • Promocja książki Wiesława Hapa
  12 marca 2008
  W dniu 12 marca br. odbyła się promocja Przewodnika po Jaśle i Jasielszczyźnie Wiesława Hapa zorganizowana przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle oraz Stowarzyszenie Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego.
 • 26 lutego 2008
  26 lutego br. odbyło się spotkanie Klubu Powiększania Wyobraźni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle. Uczestnicy omówili książkę Haruki Murakami „Po zmierzchu”. Na łamach prasy pojawiały się rozmaite opinie o pisarstwie słynnego japończyka. Murakami, jest autorem książek:. „Kronika ptaka nakręcacza”, „Underground”, „Sputnik Sweethart”, „Kafka nad morzem”, „Wszystkie boże dzieci tańczą”.
 • Zajęcia w czasie ferii w MBP w Jaśle
  12 lutego 2008
  W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle trwają „Ferie ze Stasiem Pytalskim”. Ten bohater jednego z wierszy Jana Brzechwy wszystkim wokół zadaje pytania. Każdy młody człowiek ma ich wiele w zanadrzu. Szukanie na nie odpowiedzi uprzyjemniają gry, zabawy i rozwiązywanie łamigłówek umysłowych. Bogata wyobraźnia pomaga przy wykonywaniu różnych zadań plastycznych ( portrety Stasia Pytalskiego, strój karnawałowy Pchły Szachrajki, księżycowe witraże, zabawne ośmiornice ). Głośne czytanie jest stałym elementem spotkań.
 • Homo viator czyli „Bieguni” O. Tokarczuk w Klubie Powiększania Wyobraźni
  31 stycznia 2008
  31 stycznia br. odbyło się spotkanie Klubu Powiększania Wyobraźni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle, podczas którego omówiono najnowszą książkę Olgi Tokarczuk „Bieguni”.