Facebook ikonka prawy margines

Aktualności - archiwum 2014

 • Akcje: Bądź mądry, baw się dobrze i …czytaj! Filie świętują XIII OTCD
  08 czerwca 2014

  Głośne czytanie, programowalne roboty, pacynkowe przedstawienie i nietypowe książkowe „arcydziełka”.Za nami XIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom „Czytanie – mądra rzecz!”. Jasielska edycja ogólnopolskiego wydarzenia miała swoje miejsce również w filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle.

 • Akcje: Kto czyta – ten dobrze się bawi!
  07 czerwca 2014
  Kim był chłopiec z drewna wystrugany? Czy naprawdę gdzie kucharek sześć, tam nie ma co jeść? W jakim rytmie najlepiej ćwiczyć ZUMBĘ? 7 czerwca w ramach XIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom Filia nr 3 MBP w Jaśle zaprosiła dzieci, rodziców i opiekunów do wspólnej zabawy pod hasłem „Biblioteka łączy pokolenia”.
 • Akcje: Biblio-Festiwal Rozmaitości
  06 czerwca 2014

  Czy można na kartce papieru utrzymać odwrócony kubek z wypełnioną po brzegi wodą? Jak stworzyć największą wieżę z tysięcy klocków i w jaki sposób powstają najbardziej fantazyjne opowieści za przyczyną kostek do gry z obrazkami. Tego wszystkiego dowiedzieli się mali eksperymentatorzy i odkrywcy uczestniczący w Biblio-Festiwalu Rozmaitości.

 • Kluby: Urodzinowe czary
  05 czerwca 2014
  5 czerwca 2014 r. Czytelnia Główna Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle zamieniła się w magiczne, pełne niespodzianek laboratorium. W tak nietypowy sposób Klub Czytających Rodzin świętował XIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom i swoje trzecie urodziny.
 • Kluby: wyGRAJ angielski z Mambim!
  04 czerwca 2014

  W Bibliotece wszystko gra! 4 czerwca b.r w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle zgromadzili się mali uczestnicy Klubu Sieciaka, by wraz z rodzicami i bliskimi, świętować zwycięstwo w ogólnopolskim konkursie FunGra, zorganizowanym przez firmę Funmedia oraz Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

 • Akcje: Czytanie – mądra rzecz!
  04 czerwca 2014

  Ci, którzy czytają, wiedzę zdobywają i mądrymi się stają! Taka myśl towarzyszyła małym i dużym, słuchającym dzieciom i głośno czytającym dorosłym podczas imprezy „Czytanie – mądra rzecz!” w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle.

 • Kluby: CzitBot5 czyli o czytaniu w przyszłości
  04 czerwca 2014

  Dlaczego czytanie jest mądre? Czego można dowiedzieć się z książek? Jak będzie wyglądało czytanie i książki za kilkadziesiąt lat? Nad tymi zagadnieniami twórczo zastanawiali się uczestnicy Klubu Sieciaka Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle 4 czerwca b.r., podczas spotkania „Czytanie w chmurze”.

 • Kreatywnie rozczytani! Piknik edukacyjny w Fili nr 2
  03 czerwca 2014

  Czy z klocków Lego można stworzyć programowalnego robota? Czy z kolorowych balonów mogą powstać zwierzaki? W jakie światy może przenieść nas czytanie? Pomysły na dobrą zabawę w bibliotece poznali uczestnicy pikniku edukacyjnego „Laboratorium pomysłów” zorganizowanego przez Filię nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle w ramach XIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom „Czytanie – mądra rzecz!”.

 • LOKOmotywacja do czytania! Inauguracja XIII OTCD!
  02 czerwca 2014
  Dlaczego warto czytać i jak sprawdzają się w roli czytających dorośli? Jakie książki z dzieciństwa pamiętają jasielscy strażacy, policjanci i przedstawiciele władz samorządowych? Dlaczego czytanie to mądra rzecz? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań padły 2 czerwca 2014 r. podczas uroczystej inauguracji XIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle.
 • Akcje: Z lokomotywą na start! Inauguracja OTCD w Filii nr 1
  02 czerwca 2014

  Gdzie są okulary pana Hilarego? O czym marzy bohater wiersza „Dyzio marzyciel”? Co odkrywamy dzięki czytaniu? Za nami inauguracja XIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom "Czytanie - mądra rzecz!" w Filli nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle.