Facebook ikonka prawy margines

Aktualności - archiwum 2015

 • Akcje: Mikołajki jak z bajki
  07 grudnia 2015

  Czy każdy człowiek na świecie wie, kim jest Święty Mikołaj? Komu Św. Mikołaj przynosi najwięcej prezentów, a kogo omija? Na jaki adres należy wysłać list?

 • Akcje: Napisz to z Loesje! Warsztaty kreatywnego pisania w jasielskiej Bibliotece
  05 grudnia 2015

  Jak spojrzeć na ważne sprawy nieco inaczej? Czy trudno przygotować slogan na plakat?  I w końcu - co ma wspólnego pochodząca z holenderskiego Arnhem Loesje z kreatywnym pisaniem? Między innymi z takimi pytaniami zmierzyli się uczestnicy warsztatów kreatywnego pisania, które odbyły się 5 grudnia br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle.

 • Akcje: Popisz się pisząc - warsztaty Loesje dla młodzieży
  05 grudnia 2015
  Strefa M2 i Klub Inicjatyw Artystycznych WSCHÓD, czyli aktywna młodzież w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle zapraszają na nieszablonowe i niecodzienne warsztaty kreatywnego pisania. W sobotę 5 grudnia poznamy, czym jest Loesje.
 • Akcje: Jasielszczyzna zna polszczyznę - rozwiązanie 4. zadania
  02 grudnia 2015

  Miło nam poinformować, że nagrodę w ostatniej zagadce „Jasielszczyzna zna polszczyznę 2015” wylosowała Małgorzata Dziadosz. Gratulujemy!

 • Edukacja: Gramy w ekonomię! Warsztaty z grą „Oil City” w jasielskiej Bibliotece
  01 grudnia 2015

  Czy ekonomii i historii można uczyć się grając? Czy trudno jest inwestować i zarządzać ryzykiem? Kim byli pionierzy przemysłu naftowego z Galicji?  Na te pytania odpowiedzieli uczniowie z Zespołu Szkół Technicznych im. Bohaterów Września, którzy 19 listopada 2015 r. wzięli udział w warsztatach z grą „Oil City - galicyjska gorączka czarnego złota”. Warsztaty zorganizowała Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle.

 • Akcje: Światowy Dzień Pluszowego Misia w Filii nr 2
  25 listopada 2015

  25 listopada swoje święto obchodzą wszystkie Pluszowe Misie. W Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle razem z misiami świętowały dzieci z Przedszkola Miejskiego  nr 6 w Jaśle, które nosi imię Pluszowego Misia.

 • Kluby: Uśmiech od ucha do ucha
  25 listopada 2015

  25 listopada w Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle gościł Marcin Pałasz, pisarz dla  dzieci i młodzieży, autor słuchowisk, laureat Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego, zdobywca wyróżnienia w Konkursie Książka Roku 2012 (Nagroda Literacka Polskiej Sekcji IBBY).  Spotkanie odbyło się w ramach Młodzieżowego Dyskusyjnego Klub Książki "Fan Book Sobniów".

 • Akcje: Roboty Finch i kodowanie! Link do przyszłości w jasielskiej Bibliotece
  24 listopada 2015

  Czy kodowanie jest trudne? Czym zajmują się informatycy? Jak zakodować samodzielne robota? I najważniejsze – co zrobić żeby nasz robot wygrał wyścig? Na te pytania odpowiedziały dzieci uczestniczące w warsztatach kodowania z wykorzystaniem robotów Finch. Warsztaty odbyły się 24 listopada br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle, w ramach projektu „Link do przyszłości. Zaprogramuj swoją karierę.”

 • Kluby: Tragedia uzależnienia
  24 listopada 2015

  O nierównej walce z nałogiem i uzależnieniem od narkotyków dyskutowaliśmy  24 listopada na  spotkaniu  Dyskusyjnego Klubu Książki Kopernikus Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle. Tematów do dyskusji dostarczyła książka Elizabeth Burton-Philips  pt. „Uzależnieni”.

 • Akcje: Językowa jesień w bibliotece – tydzień trzeci
  19 - 24 listopada 2015

  Z przyjemnością informujemy, że nagrodę w drugim zadaniu akcji „Jasielszczyzna zna polszczyznę 2015” wylosowała Anna Kijak. Gratulujemy i dziękujemy za piękne zdania złożone ze słowami „jesień” i „biblioteka”. A tymczasem ogłaszamy zadanie trzecie – tym razem mamy dla Państwa krzyżówkę, w której pytamy o części mowy, tworzymy poprawne odmiany, szukamy definicji, oczywiście językowych.

Katalog online
Info

Newsletter
By otrzymywać informacje o spotkaniach, imprezach i nowościach w Bibliotece, zachęcamy do subskrypcji naszego newslettera:
Zapisz
Wypisz
Kalendarz
lipiec 2022
pn wt śr cz pt so nd
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31