Facebook ikonka prawy margines

Aktualności - archiwum 2016

 • Akcje: Inspiracji nigdy dość! XIII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek
  O tym, że w bibliotece jest inspirująco bez wątpienia wiedzą pasjonaci książki i czytania. Pora byś i Ty mógł poszerzyć swoje horyzonty, zainspirować się, a my zaczerpnąć pomysły do naszych wspólnych działań dzięki Twojej inwencji! Niech pomaga nam w tym tegoroczne hasło XIII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek – Biblioteka inspiruje.
 • Druk 3D, aplikacje i kodowanie! Innowacyjny rok w jasielskiej Bibliotece

  Interaktywne warsztaty z robotami, możliwość skorzystania z nowoczesnych aplikacji, zajęcia z programowania! Między innymi takie atrakcje czekały w 2015 r. na czytelników Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle.

 • Od 1 czerwca zapraszamy do Biblioteki!

  Miło nam poinformować, że od najbliższej środy 1 czerwca zapraszamy mieszkańców miasta i powiatu do Biblioteki Głównej MBP w Jaśle przy ul. Kołłątaja 1.

 • Akcje: Juniorzy kodują w Bibliotece!

  Czy tworzenie gier, multimedialnych opowieści czy quizów jest trudne? Nie, jest dziecinne proste! W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle rusza cykl zajęć „Juniorzy kodują w Bibliotece” dla dzieci w wieku 5-8 lat. Pierwsze spotkanie odbędzie się 14 marca br. o godz. 16.00 w Czytelni Głównej, ul. Kościuszki 47.

 • Kto i po co do Biblioteki? Czytelnicze wybory jaślan w 2015 roku

  Powieść psychologiczna, literatura faktu czy kryminał? Dzieci, młodzież a może seniorzy? Kto najczęściej odwiedza Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle? Po jakie tytuły najchętniej sięgają czytelnicy? Sprawdźmy!

 • Biblioteka – wstąp i wybierz! 2015 rok w jasielskie Bibliotece

  Za nami kolejny aktywny rok w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle. Ponad 170 000 wypożyczonych książek, 9 233 zarejestrowanych czytelników i prawie 550 wydarzeń dowodzi, że mieszkańcy Jasła i regionu – poszukując dostępu do nowości książkowych, edukacji i kreatywnego spędzania czasu – wybierają Bibliotekę.

 • Zapraszamy do udziału w konkursie

  Zapraszamy do udziału w konkursie  XVI Biennale Ekslibrisu Dzieci i Młodzieży Żary 2016, organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Żarach.

 • Projekty: Zakup nowości wydawniczych

  Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy w Programie Biblioteki Narodowej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, którego celem jest wzbogacenie i odnowienie księgozbiorów bibliotek polskich. W 2016 roku na zakup nowości wydawniczych Biblioteka otrzymała dofinansowanie w wysokości 34 000 zł.

 • Trwa przeprowadzka Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle

  Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle przypomina, że w związku z przenosinami do siedziby przy ul. Kołłątaja 1, Wypożyczalnia dla Dorosłych i Oddział dla Dzieci (ul. Czackiego 2) oraz Czytelnia Główna i CIL (ul. Kościuszki 47) są nieczynne.

Katalog online
Info

Newsletter
By otrzymywać informacje o spotkaniach, imprezach i nowościach w Bibliotece, zachęcamy do subskrypcji naszego newslettera:
Zapisz
Wypisz