Facebook ikonka prawy margines

Aktualności - archiwum 2016

 • Projekty: Bohaterowie opowieści i opowiadacze
  08 lipca 2016
  Ile lat mają poznańskie koziołki? Kim był Turlajgroszek? Czy król kruków uratował Poznań? Na te pytania odpowiadali jaślanie, którzy 8 lipca br. wzięli udział w rodzinnym pikniku „Polski Pomysłowo Opowiadany” zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle w Filii nr 3.
 • Dla bibliotekarzy: Medialnie – niebanalnie!
  01 lipca 2016
  1 lipca br. bibliotekarze Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle oraz gminnych bibliotek publicznych powiatu jasielskiego wzięli dział w warsztatach pn. Młodzież i nowe media w bibliotece. Jak zaprojektować program dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.
 • Kluby: Dramat wojenny czy podprogowa gra z czytelnikiem
  21 czerwca 2016

  21 czerwca 2016 r. w DKK „Liberatorium” MBP w Jaśle odbyła się dyskusja o „Sońce” Ignacego Karpowicza.

 • Kluby: Kobiety dyktatorów
  21 czerwca 2016

  O znanych i mniej znanych dyktatorach oraz o kobietach, które pomagały im w drodze do władzy,  rozmawialiśmy 21 czerwca 2016 r.  na spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki „Kopernikus”  Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle, omawiając książkę  Diane Ducret  „Kobiety dyktatorów”.

 • Kluby: Wakacyjna przygoda
  20 czerwca 2016

  20 czerwca 2016 r. w Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle odbyło się spotkanie w ramach „Fan Book Soboniów” Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki. Na spotkaniu dyskutowano o książce Moniki Kluski „Wszystkie barwy lata”.

 • Kluby: Duchy to moi przyjaciele
  16 czerwca 2016

  Co byś zrobił, gdyby tropił cię bezwzględny morderca? Czy strach przed utratą życia jest ograniczeniem? A jeśli możesz powiedzieć jak Nik: I co z tego ? To tylko śmierć. No wiesz, wszyscy moi najlepsi przyjaciele są martwi. Z Nikiem i innymi mieszkańcami cmentarza 16 czerwca 2016 r.  spotkała się młodzież z Dyskusyjnego Klubu Książki „Zaczytani” w Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle.

 • Kluby: Rozmowy o ikonie
  15 czerwca 2016
  15 czerwca 2016 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odbyło się spotkanie Klubu Poetów i Twórców Ludowych Ziemi Jasielskiej „Michalina”.
 • Akcje: Tablety i aplikacje dostępne bezpłatnie w Bibliotece
  14 czerwca 2016

  Chcesz poznać możliwości nowoczesnych iPadów Air? Nauczyć się języka angielskiego dzięki aplikacjom edukacyjnym, przygotować samodzielnie kolaż zdjęć, filmik czy komiks lub odwiedzić wirtualne muzea? Przyjdź do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle i skorzystaj z bezpłatnego dostępu do tabletów.

 • Akcje: Uskrzydlające czytanie! Podsumowanie XV OTCD
  10 czerwca 2016
  Pełne entuzjazmu spotkania z Edytą Jungowską – ambasadorem akcji „Cała Polska czyta dzieciom”, służby mundurowe w akcji czytania dzieciom, książkowe zabawy w filiach bibliotecznych – już po raz XV Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle wraz z licznymi sprzymierzeńcami obchodziła Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom.
 • Wracamy! Działamy! Czytamy!
  06 czerwca 2016
  6 czerwca br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odbyło się spotkanie Wracamy! Działamy! Czytamy! Na zaproszenie Burmistrza Miasta Jasła – Ryszarda Pabiana i Dyrektora Biblioteki – Małgorzaty Piekarskiej, partnerzy Biblioteki i osoby zaangażowane w remont mogli obejrzeć instytucję w jej nowych wnętrzach.