Facebook ikonka prawy margines

Aktualności - archiwum 2016

 • Akcje: Biblioteka jest ogrodem wiedzy! Tydzień Bibliotek w Filii nr 2
  13 maja 2016

  Międzypokoleniowe zabawy, odkrywanie gwar z różnych regionów polski, inspirujące spotkania z książkami popularnonaukowymi! To jedne z atrakcji jakie czekały na Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle w ramach XIII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek „Biblioteka inspiruje”.

 • Akcje: Moc inspiracji! Ogólnopolski Tydzień Bibliotek w Filii nr 3
  13 maja 2016

  Czy książki obrazkowe można czytać? Co to jest Kamishibai? Jak świętować Dzień Niezapominajki? Z jakimi pułapkami językowymi można zmierzyć się w języku polskim?

 • Projekty: Mistrzowie języka w Bibliotece!
  13 maja 2016

  Ile dialektów ma język polski? Czy internetowe aplikacje mogą pomóc w zmaganiach
  z ortografią? I najważniejsze - jak zostać mistrzem poprawnej polszczyzny? Z tymi pytaniami zmierzyli się jaślanie, którzy 13 maja br. roku wzięli udział w dniu językowym „Polski – Pomysłowo Rodzinny” zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle.

 • Projekty: Wszystko trzeba od czegoś zacząć!
  13 maja 2016

  Zastanawialiście się kiedyś skąd przychodzą nam do głowy pomysły i czy można je dotknąć? 13 maja sprawdzili to uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Jaśle, którzy spotkali się z Wojciechem Widłakiem, autora znanych i lubianych przygód o Panu Kuleczce i Wesołym Ryjku. Spotkanie zorganizowała Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle w ramach akcji Polski-Pomysłowy Rodzinny.

 • Kluby: Kuleczkowy zawrót głowy w bibliotece
  11 maja 2016

  11 maja br. członkowie Klubu Czytających Rodzin Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle spotkali się z nietuzinkową postacią – Wojciechem Widłakiem, autorem znanych i lubianych przez najmłodszych książek.

 • Akcje: Inspiracje i niezapominajki
  10 maja 2016

  Czy pamiętacie o Dniu Niezapominajki? Bo my tak! Filia nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle wspólnie z Przedszkolem nr 9 oraz Klubem Niezapominajki działającym przy Zarządzie Osiedla Mickiewicza JSM już obchodziły to nietypowe Święto.

 • „Poeta martwi się o wiersze” – spotkanie z Jarosławem Mikołajewskim
  22 kwietnia 2016

  Z okazji Międzynarodowego Dnia Książki i Praw Autorskich Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprosiła jaślan na spotkanie z Jarosławem Mikołajewskim - tłumaczem, poetą i prozaikiem, krytykiem literackim oraz autorem książek dla dzieci.

 • Kluby: Kocie rymy w Klubie Czytających Rodzin
  22 kwietnia 2016

  Dlaczego wszyscy mają psa tylko nie ja? Jakie miasto łączy koty oraz ludzi i dlaczego koci czas płynie po swojemu? Na te i wiele innych równie ciekawych pytań odpowiedzieli  22 kwietnia br. mali sympatycy literatury, którzy spotkali się z Jarosławem Mikołajewskim, autorem i tłumaczem książek dla dzieci.

 • Kluby: M jak miłość
  22 kwietnia 2016

  22 kwietnia 2016 r. w Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle odbyło się spotkanie  Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Fan Book Soboniów. Dyskusja dotyczyła książki  Agnieszki Tyszki „Miłość bez konserwantów”.

 • Projekty: Polski – Pomysłowy! Rusza kolejny projekt językowy
  13 kwietnia - 15 listopada 2016
  O tym, że polszczyzna jest dla jaślan ważna, przekonywaliśmy się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle wielokrotnie. Dlatego właśnie zaczyna się kolejny projekt, podczas którego będzie okazja do twórczych warsztatów, zabaw i spotkań z językiem ojczystym, zwieńczonych tradycyjnym już dyktandem „Jasielszczyzna zna polszczyznę”.