Projekty: POLSKI – POMYSŁOWY! Zwycięzca lipcowego etapu i kolejne zadanie konkursowe

środa, 03 sierpnia 2016

Nadszedł czas na kolejne zadanie konkursowe w ramach projektu POLSKI – POMYSŁOWY. Zwycięzcą lipcowego etapu zostaje pan Grzegorz Paryś. Nagrodzonej osobie gratulujemy wygranej, a pozostałych uczestników zapraszamy do dalszych zmagań w naszym konkursie.

Wielkimi krokami zbliża się tegoroczna edycja akcji Narodowe Czytanie. W tym roku w wyniku głosowania na lekturę została wybrana książka Henryka Sienkiewicza „Quo vadis”. Dodatkowo rok 2016 został uznany rokiem Henryka Sienkiewicza i dlatego postanowiliśmy, że kolejne zadanie konkursowe będzie dotyczyło twórczości tego znakomitego pisarza.

Jesteśmy bardzo ciekawi jak dobrze znacie książki naszego Noblisty. Mamy dla was 4 krótkie cytaty. Czy rozpoznacie z których utworów Sienkiewicza pochodzą?

1. „Kończ... waść! Wstydu... oszczędź!”

2. „- Stary przyjacielu, oddajże mi jedną przysługę: idź zaraz do żony mojej i powiedz jej ode mnie... (...) I powiedz jej ode mnie: Nic to!"

3. „Szczęście jest zawsze tam, gdzie je człowiek widzi...”

4. „Jestem jak statek, który jeśli nie wejdzie do portu to utonie...”

Wszystkich chętnych do wzięcia udziału w konkursie prosimy o dopasowanie tytułów do podanych przez nas cytatów i przesłanie odpowiedzi do końca sierpnia. Można je nadsyłać mailem na adres nowemedia@mbp.jaslo.pl lub zamieszczać w komentarzach pod zadaniowym postem na bibliotecznym fanpageu https://www.facebook.com/BibliotekaJaslo/ .

Spośród nadesłanych zgłoszeń rozlosujemy kartę upominkową na książki. Przed przystąpieniem do udziału w zabawie prosimy o zapoznanie się z regulaminem dostępnym na stronie www.mbp.jaslo.pl w zakładce po prawej stronie.

Projekt pod Patronatem Honorowym Burmistrza Miasta Jasła Ryszarda Pabiana. Partnerzy projektu: Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Jaśle, Zespół Szkół nr 4 w Jaśle, Zarząd Osiedla Jasło Mickiewicza.

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Ojczysty – dodaj do ulubionych”. Patronat medialny: Polskie Radio Rzeszów, Radio Trendy, Telewizja Jasło, Tygodnik Nowe Podkarpacie, Tygodnik Fakty Jasielskie, Gazeta Codzienna Nowiny i portal Nowiny24.p, oraz portale internetowe: terazjaslo.pl, twojejaslo.pl, wirtualnejaslo.pl, jaslo4u.pl, jaslonet.pl.