Aktualności - archiwum 2010

• Projekt Lacrosse: zabawa w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym
    28 maja 2010
    28 maja nieformalna grupa młodzieży ANI-MUSZ w ramach projektu Lacrosse realizowanego ze środków europejskiego programu „Młodzież w działaniu” odwiedziła Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Jaśle, by włączyć do projektowej zabawy jego wychowanków.
  • Spotkanie DKK
    25 maja 2010
  • „Kiedy świat był jeszcze młody” czyli tradycyjne zabawy z ANI-MUSZem
    16 maja 2010
    „Raz dwa trzy, Baba Jaga patrzy”, „Budujemy mosty...”, „Chodzi lisek koło drogi” to początek długiej listy tradycyjnych zabaw, do których zaprasza grupa ANI-MUSZ w ramach projektu „Lacrosse” realizowanego ze środków europejskiego programu „Młodzież w działaniu”.
  • Regionalne proziaki i wiersze – spotkanie z Marią Tomasik
    13 maja 2010
    W ramach Tygodnia Bibliotek w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odbyła się promocja tomiku Marii Tomasik „Ogród wspomnień : wybór wierszy i inscenizacji”.
  • Relacja ze spotkania z Marcinem Brykczyńskim
    13 maja 2010
    Dlaczego Pan Kanarek dość miał klatki? Skąd się wziął Niebieski Ptak? Kto chciał mieć czarna muszkę i melonik? Na te i inne pytania odpowiedzi poznały dzieci biorące udział w spotkaniu z Marcinem Brykczyńskim.
  • Oficjalna półka bookcrossingowa w jasielskiej bibliotece
    13 maja 2010
    Od dnia 15 maja 2010 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle oficjalnie działa półka bookcrossingowa. Na stronie internetowej www.bookcrossing.pl znajduję się informacja o powstaniu nowej półki w MBP w Jaśle oraz wykaz książek „uwolnionych” przez bibliotekę.
  • Relacja ze spotkania z Tadeuszem Dąbrowskim
    12 maja 2010
    12 maja 2010 r. w ramach projektu „Twórcy, Słowa, Obrazy” w MBP w Jaśle odbyło się spotkanie z Tadeuszem Dąbrowskim, poetą, laureatem nagrody Kościelskich w 2009 r. za książkę poetycką Czarny kwadrat.
  • Wizja życia według Herberta
    12 maja 2010
    W ramach V Festiwalu Poezji i Prozy 12 maja 2010 r. odbyła się prelekcja Barbary Sokołowskiej i Kamila Sokołowskiego „Dokąd poszli tamci? – zrozumieć Przesłanie Pana Cogito”, adresowana głównie do słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Podstawą do rozważań na temat życia był wiersz Zbigniewa Herberta „Przesłanie Pana Cogito”.