Aktualności - archiwum 2010

• Podsumowanie akcji Całe Jasło czyta dzieciom
    26 marca 2010
    25 marca 2010 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odbyło się podsumowanie akcji „Całe Jasło czyta dzieciom” za rok szkolny 2008/2009. Było ono okazją do podziękowania osobom, firmom i instytucjom, które na różne sposoby wspierały działania MBP w naszym mieście i powiecie w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.
  • Relacja ze spotkania z Ewą Stadtmuller
    24 marca 2010
    24 marca br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle w ramach projektu „Twórcy, Słowa, Obrazy”(realizowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego) odbyło się spotkanie autorskie z Ewą Stadtmüller
  • Spotkanie autorskie z Józefem Baranem
    23 marca 2010
    Włączając się w obchody Międzynarodowego Dnia Poezji 23 marca 2010 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odbyło się spotkanie z Józefem Baranem, znanym krakowskim poetą i dziennikarzem. Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Twórcy, Słowa, Obrazy”, który realizowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
  • W bibliotece wszystko zagrało
    26 lutego 2010
    Czy Fryderyk lubił pływać w basenie? Ile miał lat, kiedy napisał pierwszy utwór? Jak wyglądała redagowana przez niego w dzieciństwie gazeta? Kiedy się zakochał? Dlaczego walczył z mrówkami i leczył zęby fortepianowi? Odpowiedzi na te i inne pytania o małym Frycku i dorosłym Fryderyku dzieci poznały podczas feryjnych zajęć organizowanych w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle.
  • Spotkanie DKK
    23 lutego 2010
    23 lutego uczestnicy DKK MBP w Jaśle przy bakaliowym cieście poetki Barbary Tory omówili książkę Olgi Tokarczuk „Prowadź swój pług przez kości umarłych”.
  • Biblioteka kolejny raz nagrodzona
    09 lutego 2010
    Kolejny raz doceniona została działalność Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle na rzecz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.
  • Proza jak haft angielski - spotkanie DKK
    27 stycznia 2010
    Styczniowe spotkanie Klubu Powiększania Wyobraźni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle, tym razem odbyło się w gościnnych progach Szkoły Podstawowej nr 4. Zaprosiła na nie klubowiczów dyrektor szkoły Anna Kamińska-Grzesiak.
  • Konkurs Spotkajmy się w bibliotece
    26 stycznia 2010
    Biblioteka jest miejscem, do którego przychodzi się w poszukiwaniu wiedzy i informacji, miejscem pilnego studiowania i archiwalnych poszukiwań.
  • Odwiedziny u Caatanów - relacja z wyprawy do Północnej Mongolii
    14 stycznia 2010
    O tym jak żyją Caatanowie, hodowcy reniferów czy Ałmas istnieje oraz dlaczego należy strzec się mongolskiego robaka śmierci mogli dowiedzieć się uczestnicy spotkania z Piotrem Gogoszem, jasielskim globtroterem, które odbyło się w MBP w Jaśle 14 stycznia br.
Katalog online

Newsletter
By otrzymywać informacje o spotkaniach, imprezach i nowościach w Bibliotece, zachęcamy do subskrypcji naszego newslettera:
Wypisz
pn wt śr cz pt so nd