Facebook ikonka prawy margines

Aktualności - archiwum 2010

 • Podsumowanie akcji Całe Jasło czyta dzieciom
  26 marca 2010
  25 marca 2010 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odbyło się podsumowanie akcji „Całe Jasło czyta dzieciom” za rok szkolny 2008/2009. Było ono okazją do podziękowania osobom, firmom i instytucjom, które na różne sposoby wspierały działania MBP w naszym mieście i powiecie w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.
 • Relacja ze spotkania z Ewą Stadtmuller
  24 marca 2010
  24 marca br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle w ramach projektu „Twórcy, Słowa, Obrazy”(realizowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego) odbyło się spotkanie autorskie z Ewą Stadtmüller
 • Spotkanie autorskie z Józefem Baranem
  23 marca 2010
  Włączając się w obchody Międzynarodowego Dnia Poezji 23 marca 2010 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odbyło się spotkanie z Józefem Baranem, znanym krakowskim poetą i dziennikarzem. Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Twórcy, Słowa, Obrazy”, który realizowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
 • W bibliotece wszystko zagrało
  26 lutego 2010
  Czy Fryderyk lubił pływać w basenie? Ile miał lat, kiedy napisał pierwszy utwór? Jak wyglądała redagowana przez niego w dzieciństwie gazeta? Kiedy się zakochał? Dlaczego walczył z mrówkami i leczył zęby fortepianowi? Odpowiedzi na te i inne pytania o małym Frycku i dorosłym Fryderyku dzieci poznały podczas feryjnych zajęć organizowanych w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle.
 • Spotkanie DKK
  23 lutego 2010
  23 lutego uczestnicy DKK MBP w Jaśle przy bakaliowym cieście poetki Barbary Tory omówili książkę Olgi Tokarczuk „Prowadź swój pług przez kości umarłych”.
 • Biblioteka kolejny raz nagrodzona
  09 lutego 2010
  Kolejny raz doceniona została działalność Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle na rzecz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.
 • Proza jak haft angielski - spotkanie DKK
  27 stycznia 2010
  Styczniowe spotkanie Klubu Powiększania Wyobraźni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle, tym razem odbyło się w gościnnych progach Szkoły Podstawowej nr 4. Zaprosiła na nie klubowiczów dyrektor szkoły Anna Kamińska-Grzesiak.
 • Konkurs Spotkajmy się w bibliotece
  26 stycznia 2010
  Biblioteka jest miejscem, do którego przychodzi się w poszukiwaniu wiedzy i informacji, miejscem pilnego studiowania i archiwalnych poszukiwań.
 • Odwiedziny u Caatanów - relacja z wyprawy do Północnej Mongolii
  14 stycznia 2010
  O tym jak żyją Caatanowie, hodowcy reniferów czy Ałmas istnieje oraz dlaczego należy strzec się mongolskiego robaka śmierci mogli dowiedzieć się uczestnicy spotkania z Piotrem Gogoszem, jasielskim globtroterem, które odbyło się w MBP w Jaśle 14 stycznia br.