Facebook ikonka prawy margines

Aktualności - archiwum 2011

 • Relacja z prelekcji Barbary Powroźnik
  15 września 2011
  15 września b.r. z okazji 70. rocznicy wybuchu II wojny światowej w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odbyła się prelekcja Barbary Powroźnik na temat rotmistrza Witolda Pileckiego
 • Spotkanie z Agnieszką Kosińską
  15 września 2011
  Spotkanie z Agnieszką Kosińską
 • Happening poetycki z Ewą Chotomską
  13 września 2011
  Rozmowy, śpiewu i dobrej zabawy na świeżym powietrzu nie zabrakło uczestnikom happeningu poetyckiego z Ewą Chotomską – reżyserką, scenarzystką, znaną m.in. z popularnego programu dziecięcego „Tik-Tak”.
 • 06 września 2011
  We wrześniowe ciepłe popołudnie jeszcze zmęczeni letnimi pracami twórcy z Klubu „Michalina”, zjawili się na spotkaniu w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle. Zawód rolnika jest dany od Boga- tymi słowami rozpoczęła spotkanie prezes Klubu M. Tomasik. Scharakteryzowała pokrótce święta jakie obchodzone są w ciągu roku. Wiązało się to z aktywnym uczestnictwem wsi w świętach kościelnych. Rozmowa toczyła się głównie wokół tradycji związanych ze żniwami, Świętem Wniebowzięcia zwane Świętem Matki Bożej Zielnej. Jego symbolem jest bukiet z ziół, zbóż i kwiatów. Na spotkanie przyniosła go poetka M. Gubała, zaznaczając, że w domu jej babci snop ziela był bardziej okazały. Dawało się go potem krowom natychmiast po ocieleniu. O magicznych funkcjach ziela wspomniała M. Homlak: Ziele kładło się zmarłemu pod zagłówek. Tak jest do dzisiaj – dodała poetka z Brzezowej.
 • Na Biblioaktywnym Szlaku...
  01 września 2011
  Co zrobić, by przedłużyć wakacyjne chwile? Jak dni poświęcone nauce wypełnić nutą dobrej zabawy, twórczego myślenia i niezapomnianych wrażeń? Wystarczy wziąć udział w zajęciach dla dzieci, jakie przygotowała Miejska Biblioteka Publiczna. Cykl spotkań Na Biblioaktywnym Szlaku, to okazja do tego, by rozwijać swą wyobraźnię i umilić chwile poświęcone zdobywaniu wiedzy. Od września 2011 do czerwca 2012 zapraszamy do udziału w zajęciach, podczas których każdy uczestnik spotka się z niecodzienną przygodą, udając się w biblioaktywną podróż, z wieloma atrakcyjnymi przechadzkami po wyobraźni.
 • Czekoladowe podsumowanie WAKACJOBRANIA w jasielskiej MBP
  31 sierpnia 2011
  Mnóstwo atrakcji, dużo dobrej zabawy i spotkań z ciekawą przygodą – tak zapisały się w pamięci uczestników tegoroczne zajęcia w ramach letniego cyklu z MBP. Sierpniowo- lipcowe podróże po wyobraźni, odbywające się w Oddziale dla Dzieci i trzech filiach bibliotecznych przyniosły wiele radości.
 • Zyndram, legendy, teatr czyli spotkanie z Bogusławem Mastejem
  30 sierpnia 2011
  30 sierpnia br. w Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle odbyło się spotkanie autorskie z Bogusławem Mastejem. To znana postać w środowisku jasielskim. Nieocenione są jego działania na niwie kultury. Przez wiele lat działał w Zarządzie Stowarzyszenia Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego. Na spotkanie przybył obecny prezes Stowarzyszenia - Wiesław Hap, który wręczył Bogusławowi Mastejowi list gratulacyjny, dziękując za „osiągnięcia minionego czasu”. „Ta piękna służba bardzo mocno wpisała się w dzieło edukacji, wychowania i kształtowania wrażliwości kolejnych pokoleń mieszkańców Jasła i regionu” – powiedział.
 • „Gnomeo i Julia” – poseansowe wrażenia
  26 sierpnia 2011
  26 sierpnia w kinie „Syrena” odbyła się projekcja filmu animowanego dla dzieci zorganizowana przez jasielską MBP.
 • Harce, śpiewanki i pogadanki w Klubie Czytających Rodzin
  05 sierpnia 2011
  Klub Czytających Rodzin Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle zaprasza wszystkie rodziny, którym bliska jest idea głośnego czytania dzieciom na kolejne spotkanie, które odbędzie się 5 sierpnia o 17:00 w Czytelni Głównej MBP. Tym razem gościem specjalnym będzie pani Barbara Siuta – bibliotekarz i nauczyciel Medycznej Szkoły Policealnej im. prof. Rudolfa Weigla w Jaśle.
 • Wystawa: MAKAMZA na tropie legend Jasielszczyzny
  01 sierpnia - 30 września 2011
  Skąd wzięły się trzy jasielskie rzeki, gdzie w okolicy szukać śladu stopy Matki Boskiej, jakie tajemnice kryje warzycki las i ruiny zamków na Goleszu i w Mrukowej? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań czekają na odwiedzających wystawę „MAKAMZA na tropie legend Jasielszczyzny”, którą od 1 sierpnia do 30 września można oglądać w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle. Wystawa podsumowuje projekt „HAPPY legEND” realizowany przez działającą przy bibliotece Nieformalną Grupę Młodzieży MAKAMZA ze środków Programu „Młodzież w działaniu”