Aktualności - archiwum 2011

• MAKAMZA na tropie jasielskich legend
    13 maja 2011
    W Tygodniu Bibliotek nie próżnowała również grupa młodzieży MAKAMZA, która przy wsparciu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle realizuje projekt „HAPPY legEND” ze środków programu „Młodzież w działaniu”.
  • Edukacja filmowa i literacka
    13 maja 2011
    W Tygodniu Bibliotek w MBP w Jaśle odbyły się również lekcje biblioteczne poświęcone edukacji kulturalnej: filmowej i literackiej.
  • Święto bibliotekarzy
    13 maja 2011
    13 maja 2011 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle uroczyście obchodzono Dzień Bibliotekarza. Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Jaśle oraz MBP w Jaśle pragnąc uczcić święto bibliotekarzy zorganizowały spotkanie bibliotekarzy bibliotek publicznych powiatu jasielskiego z udziałem władz samorządowych oraz dyrekcji Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie.
  • 10 maja 2011
    Kolejne spotkanie, działającego przy MBP w Jaśle, Klubu Powiększania Wyobraźni odbyło się 10 maja 2011 r.
  • Relacja ze spotkania Klubu Michalina w Tarnowcu
    28 kwietnia 2011
    Tarnowiec to niezwykłe miejsce. Znajduje się tu bowiem Sanktuarium Matki Boskiej Zawierzenia - miejsce kultu i pielgrzymek. Tu właśnie 28 kwietnia odbyło się spotkanie Klubu Poetów i Twórców Ludowych Ziemi Jasielskiej „Michalina”. Gospodarzem spotkania był Gminny Ośrodek Kultury a współorganizatorami Koło Gospodyń Wiejskich z Tarnowca i Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle. Okazją ku temu była beatyfikacja Papieża - Polaka.
  • MBP laureatem dwóch ogólnopolskich nagród
    27 kwietnia 2011
    27 kwietnia 2011 r. w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego z okazji Światowego Dnia Książki odbyła się konferencja poświęcona promocji czytelnictwa w Polsce. W trakcie konferencji uroczyście wręczono dyplomy laureatom konkursów organizowanych przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich: Mistrz Promocji Czytelnictwa 2010 i Tydzień Bibliotek 2010.
  • Konkurs na audiobook
    21 kwietnia 2011
    Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza do wzięcia udziału w konkursie na samodzielnie stworzony audiobook „Słowo dźwiękiem pisane”. Konkurs odbywa się w ramach projektu „Literacki Park”.
  • Apetyt na czytanie
    14 kwietnia 2011
    14 kwietnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odbyło się spotkanie dla dzieci pod hasłem „Apetyt na czytanie”.
  • Spotkanie autorskie z Dariuszem Bugalskim - relacja
    12 kwietnia 2011
    Z okazji Międzynarodowego Dnia Książki i Praw Autorskich, w ramach projektu „Literacki Park” w MBP w Jaśle 12 kwietnia 2011 r. odbyło się spotkanie autorskie z Dariuszem Bugalskim, poetą, prozaikiem i dziennikarzem.
  • Spotkanie autorskie z Melanią Kapelusz
    06 kwietnia 2011
    Czy praca pisarza jest ciężka? Jak długo pisze się książkę i jak wygląda proces jej tworzenia? Skąd czerpać pomysły do opowiadań? Odpowiedzi na te i inne pytania poznali uczestnicy spotkania autorskiego z Melanią Kapelusz.
Katalog online

Newsletter
By otrzymywać informacje o spotkaniach, imprezach i nowościach w Bibliotece, zachęcamy do subskrypcji naszego newslettera:
Wypisz
pn wt śr cz pt so nd