Facebook ikonka prawy margines

Aktualności - archiwum 2008

 • Na poważnie i z humorem o literaturze polskiej
  07 listopada 2008
  W dniach 4 - 7 listopada 2008 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle w ramach III Festiwalu Poezji i Prozy odbyło się szereg imprez kulturalnych, spotkań autorskich, dyskusji literackich oraz koncert piosenki poetyckiej w wykonaniu Anny Szałapak.
 • Kim jest człowiek refleksyjny
  30 października 2008
  Kim jest człowiek refleksyjny? Dlaczego nie powinniśmy ulegać stereotypom? Jak nie uprzedzać się do innych ludzi? Dlaczego warto dbać o zdrowie fizyczne? Kiedy pojawia się stres i jak z nim walczyć? Czy myślenie pozytywne wystarczy do uzyskania życiowego spokoju i szczęścia?
 • Dyskusja w DKK - Mariusz Wilk „Tropami rena”
  28 października 2008
  Mariusz Wilk od lat mieszka w Rosji, w której poszukuje swojej własnej tropy. Ten kraj dla niego jest wciąż wart poznania. Tym razem autor przemierza Półwysep Kolski, aby dotrzeć do egzotycznych mieszkańców tych rejonów - Saamów. Odkrywa ich tradycję, literaturę, rękodzieło a przede wszystkim, dokonuje gloryfikacji nomadycznego życia. A. Tyszka napisał: „To klasyczna książka drogi, apoteoza wędrówki, kontynuacja prastarego toposu życia jako wiecznej włóczęgi”.
 • Spotkanie autorskie z Krzysztofem Kuczkowskim
  23 października 2008
  Sopocki poeta Krzysztof Kuczkowski, był gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle. Jest on również krytykiem literackim i redaktorem czasopisma „Topos”, jurorem wielu konkursów literackich o randze ogólnopolskiej, pomysłodawcą i organizatorem Konkursu Poetyckiego im. R.M. Rilkego.
 • 17 października 2008
  50 przyszłych dziennikarzy, redaktorów i aktorów wraz z opiekunami odwiedziło 17 października 2008r. redakcję Gazety Codziennej Nowinny oraz Teatr Maskę w Rzeszowie. Wyjazd zorganizowała Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle, w ramach projektu „Giętki język, ładna mowa – o tym marzy każda głowa”(realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Promocja Czytelnictwa ogłoszonego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego).
 • Urodziny Misia o Bardzo Małym Rozumku
  16 października 2008
  14 października br. minęła 82 rocznica pierwszego wydania „Kubusia Puchatka” Alana A. Milne’a w Wielkiej Brytanii. Z tej okazji w całej Polsce, z inicjatywy Fundacji ABC XXI – „Cała Polska czyta dzieciom”, obchodzone były Ogólnopolskie Urodziny Książkowego Misia.
 • Dzień Głośnego Czytania
  29 września 2008
  Jaka osoba z dawnych bajek z miotłą się wcale nie rozstaje? Komu nos rósł bez miary, gdy kłamliwe miał zamiary? Kto listy pisać chciał drobnym maczkiem i po to kupił raz maczku paczkę?
 • Spotkanie autorskie z Manuelą Gretkowską
  25 września 2008
  „..Tę autorkę jedni wielbią, inni krytykują bezlitośnie....” tak o Manueli Gretkowskiej piszą krytycy. O tym jaka jest znana pisarka, scenarzystka, eseistka i felietonistka mogli przekonać się uczestnicy spotkania, które odbyło się 25 września w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle.
 • Spotkanie autorskie z Barbarą Kosmowską
  24 września 2008
  Dzięki Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle i realizowanemu przez nią projektowi „Całe Jasło czyta dzieciom” (Program Operacyjny Promocja Czytelnictwa ogłoszony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego), 24 września br. jasielska młodzież mogła spotkać się z jedną najbardziej znanych współczesnych polskich pisarek.
 • Czas na Czytanie w bibliotece w Jaśle
  15 września 2008
  Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle wzięła udział w akcji „Czas na Czytanie. Książka Wzbogaca”, której celem było nieodpłatne przekazanie książek bibliotekom. Akcja została zainicjowana przez wydawnictwo „Świat Książki”, Fundację Agory i Agencję Ciszewski Public Relations. Do akcji mogły zgłosić swój udział biblioteki publiczne, szkolne oraz biblioteki działające przy domach dziecka i szpitalach.
Katalog online
Info

Newsletter
By otrzymywać informacje o spotkaniach, imprezach i nowościach w Bibliotece, zachęcamy do subskrypcji naszego newslettera:
Zapisz
Wypisz
Kalendarz
lipiec 2022
pn wt śr cz pt so nd
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31