Facebook ikonka prawy margines

Aktualności - archiwum 2015

 • Kluby: Srebrzysty świat
  24 września 2015

  Co zrobić kiedy życie przypomina horror, ciotka zaczyna chodzić po suficie i nie ma kogo prosić o pomoc? Odpowiedź na te pytania znaleźli uczestnicy spotkania Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki „Zaczytani” w Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle, którzy 24 września 2015 r. dyskutowali o książce Mariusza Szczygielskiego Za niebieskimi drzwiami.

 • Edukacja: Śladami przeszłości - lekcje o Jaśle w bibliotece
  23 września 2015

  Kto i kiedy nadał naszemu miastu prawa miejskie? Nad jakimi rzekami leży miasto? Kto jest patronem Jasła? Na te i inne pytania odpowiadali uczniowie klas drugich i czwartych z Zespołu Szkół Miejskich nr 5 w Jaśle podczas lekcji bibliotecznych.

 • Kluby: Intrygujące kobiety
  22 września 2015

  O znanych i mniej znanych kobietach dwudziestolecia międzywojennego rozmawialiśmy 22 września br. na spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki „Kopernikus”  Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle. Inspiracją do dyskusji była książka Sławomira Kopra „Wpływowe kobiety Drugiej Rzeczypospolitej”.

 • Festiwal: W kręgu JaSIELSKIEGO Śródziemia
  22 - 24 września 2015

  Zastanawialiście się kiedyś czy pośród przestrzeni, która was otacza znaleźć można nietuzinkowe odniesienia do świata literackiego? My spojrzeliśmy na naszą najbliższą okolicę przez pryzmat literatury fantasy. I udało się! Zainspirowani fabułą Władcy Pierścieni J. R. R. Tolkiena znaleźliśmy wiele współczesnych odniesień do mitologicznego Sródziemia eksplorując Jasło.

 • Jubileuszowy X Jasielski Festiwal Literacki i Regionalny
  21 września - 06 października 2015

  W dniach 21 września – 6 października 2015 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odbędzie się jubileuszowy X Jasielski Festiwal Literacki i Regionalny. Z okazji edycji jubileuszowej planowane jest zorganizowanie szeregu działań w różnorodny sposób promujących literaturę i czytelnictwo w kontekście 650 rocznicy powstania Jasła. Program festiwalu przewiduje prezentacje współczesnych twórców literatury polskiej ze szczególnym uwzględnieniem osób związanych z naszym miastem.

 • Festiwal: Świat wyobraźni i fantazji w MBP w Jaśle
  21 września 2015

  Jak może wyglądać Kraina Niesnu, którą marzy odwiedzić każde dziecko? Może jest czekoladowa, kolorowa, fantastyczna i zupełnie nietypowa. A może zamieszkują ją nietuzinkowi mieszkańcy? O tak! Do takich właśnie krain udali się najmłodsi ze Szkoły Podstawowej nr 4, 12 w Jaśle oraz Szkoły Podstawowej w Brzyskach, podczas warsztatów literackich z Joanną Preisner i Jakubem Boguszem, autorami książki Dzieciaki z Krainy Niesnu.

 • Wystawy: O księżniczkach bez skrępowania nieskazitelnością
  21 września 2015

  Z dzisiejszych księżniczek ściąga się jarzmo nieskazitelności, ich wartości nie mierzy się już w stopniach słodkości – powiedziała Ola Nguyen Van o cyklu swoich fotografii „Mała Księżniczka”. Otwarcie wystawy zdjęć młodej jasielskiej artystki odbyło się 21 września 2015 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle.

 • Kluby: Rodzinna energia 3D w bibliotece
  18 września 2015

  Latający nad książkami dron, autorski robot i drukujące się na oczach dzieci zabawki – 18 września 2015 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odbyło się niecodzienne spotkanie z najnowszymi technologiami. Gośćmi bibliotecznego Klubu Czytających Rodzin byli przedstawiciele jasielskiej firmy 3D Universal zajmującej się produkcją drukarek 3D.

 • Jasielska Biblioteka nagrodzona za promowanie czytelnictwa
  17 września 2015

  17 września 2015 r. w Centralnej Bibliotece Wojskowej w Warszawie miało miejsce otwarcie jubileuszowego X Forum Młodych Bibliotekarzy. Podczas uroczystej gali zostały wręczone nagrody dla zasłużonych bibliotek i bibliotekarzy. Wśród wyróżnionych instytucji znalazła się Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle, która zdobyła II miejsce w ogólnopolskim konkursie na najciekawszy program Tygodnia Bibliotek 2015 – „Wybieram bibliotekę!”.

 • Kluby: Tuwim – dramat odrzucenia
  17 września 2015

  O uwikłaniach i dramacie Juliana Tuwima rozmawialiśmy 17 września 2015 r. w DKK „Liberatorium”  Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle.