Facebook ikonka prawy margines

Aktualności - archiwum 2016

 • Projekty: Polski Pomysłowo Pobudzający - warsztaty Loesje
  13 - 14 kwietnia 2016
  Kim jest Loesje i jak pomaga być aktywnym i kreatywnym? Przekonamy się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle oraz w Zespole Szkół nr 4 w Jaśle podczas warsztatów kreatywnego pisania, które zainaugurują projekt „Polski – Pomysłowy” realizowany dzięki wsparciu Narodowego Centrum Kultury.
 • Projekty: Loesje, czyli wspólnie i twórczo o języku
  13 - 14 kwietnia 2016
  W grupie kreatywność przychodzi znacznie łatwiej niż w pojedynkę, a wtedy nawet z najbardziej przypadkowych słów można stworzyć ciekawą i logiczną całość. To najważniejszy wniosek z warsztatów kreatywnego pisania Loesje, które zainaugurowały nowy projekt Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle „Polski – Pomysłowy”, dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Ojczysty – dodaj do ulubionych”.
 • Międzynarodowy Dzień Poezji: poetycki poranek z Haliną Urban
  21 marca 2016
  21 marca 2016 r w ramach Międzynarodowego Dnia Poezji, Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza na spotkanie z Haliną Urban. Spotkanie odbędzie się 21 marca /poniedziałek/ 2016 r. o godz. 9.45 w Czytelni Głównej MBP w Jaśle, ul. Kościuszki 47.
 • Miedzynarodowy Dzień Poezji: Myśli z białego skrawka obłoku czyli poranek z poezją Haliny Urban
  21 marca 2016
  21 marca 2016 z okazji Międzynarodowego Dnia Poezji w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odbyło się spotkanie z poetką Haliną Urban. Tym bardziej nas to cieszy, że choć jesteśmy w trakcie przenoszenia zbiorów, udało się je zorganizować.
 • Kluby: Nie lekceważy się Meduz – spotkanie z Caravaggiem
  15 marca 2016
  15 marca 2016 w Klubie Powiększania Wyobraźni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle odbyło się spotkanie z filmem Dereka Jarmana „Caravaggio”.
 • Akcje: Odkryj możliwości Internetu w Bibliotece
  14 - 18 marca 2016

  W dniach 14-20 marca trwa ogólnoeuropejska kampania Tydzień z Internetem (Get Online Week), której celem jest zachęcenie jak największej liczby osób do poznania możliwości jakie daje Internet. Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle również włączyła się w tą inicjatywę – na wszystkich, którzy w dniach 14-18 marca odwiedzą Czytelnię Główną oraz Filie czekają  warsztaty i spotkania edukacyjne związane z tematyką Internetu i nowych technologii.

 • Akcje: Odkrywamy tajemnice Internetu w Bibliotece!
  08 marca 2016

  Czym różni się adres pocztowy od adresu strony internetowej? Co jest potrzebne żeby połączyć się z Internetem? Czy komputery mogą ze sobą „rozmawiać”? I w końcu – czym jest Internet i co mają z nim wspólnego małpy? Odpowiedzi na te pytania znają już uczestnicy zajęć „Skąd się wzięły małpy w Internecie?” zorganizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle 8 marca 2016 r.

 • Kluby: Poetycki Dzień Kobiet wśród żonkili i goździków
  08 marca 2016

  Wiek, charakter, elegancja, dowcip - wszystko to tworzą kobiety -  uważał  Guy de Maupassant. I nie mylił się, bo tak właśnie było na spotkaniu 8 marca 2016  w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle z okazji Dnia Kobiet, za sprawą poetek z Klubu „Michalina”.

 • Akcje: IBUK LIBRA i e-książkowe perełki! Tydzień e-książki 2016
  04 - 11 marca 2016

  Chcesz poznać ciekawe publikacje dostępne w polskich bibliotekach cyfrowych? Przeczytać nowości książkowe z literatury faktu, literatury kobiecej czy kryminały? Skorzystaj z akcji promującej e-książki przygotowanej przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle w ramach Międzynarodowego Tygodnia e-książki 2016!

 • Kluby: Wzorzyste figle-migle w Klubie Czytających Rodzin
  04 marca 2016

  O tym, że warto zachwycić się polskim folklorem, zaprzyjaźnić z tradycją i wkroczyć  do świata pełnego barw, kształtów, wzorów i kolorów, przekonali się najmłodsi wraz z rodzicami, którzy 4 marca br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle wspólnie witali wiosnę.