Facebook ikonka prawy margines

Aktualności - archiwum 2011

 • Relacja ze spotkania z Barbarą Ciwoniuk
  17 października 2011
  17 października 2011 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odbyło się spotkanie z Barbarą Ciwoniuk w ramach Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki.
 • Urodziny Kubusia Puchatka
  14 października 2011
  14 października br. minęła 85 rocznica wydania książki o przygodach „Kubusia Puchatka” A. A. Milne’a. Z tej okazji obchodzone są Ogólnopolskie Urodziny Książkowego Misia, organizowane także corocznie w MBP. W ramach misiowego święta, dzieci spotkały się ze znanym i ukochanym ulubieńcem najmłodszych, co dostarczyło wielu wrażeń i dobrej zabawy.
 • 07 października 2011
  Pod hasłem głośnego czytania bajek i wierszyków wymagających językowej gimnastyki upłynęło spotkanie Klubu Czytających Rodzin MBP w Jaśle, które odbyło się w piątek 7 października. Nad prawidłowością językowych harców i wygibasów czuwał gość specjalny - pani Irena Szweda, logopeda z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Jaśle.
 • Relacja ze spotkania autorskiego z Mariuszem Sieniewiczem
  06 października 2011
  6 października gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle był Mariusz Sieniewicz, autor powieści, felietonów, laureat Paszportu Polityki i stypendysta Willi Decjusza.
 • Relacja ze spotkania DKK
  04 października 2011
  4 października w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odbyło się spotkanie w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki. Podzielone na dwie pozornie odmienne części, stało się bez mała debatą o sile kobiety, oddaniu i poszukiwaniu miłości. Dyskusja o książce Ewy Lenarczyk Zojda z Bieszczad, w której autorka przedstawiła losy prostej emigrantki, perypetie bohaterki i tęsknota za uczuciem, znakomicie wplotły się w prezentowany przez Urszulę Wójcik tomik Rozmowy z kochankiem.
 • Relacja ze spotkania autorskiego z Markiem Krajewskim
  29 września 2011
  29 września Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle gościła Marka Krajewskiego, znamienitego pisarza polskich kryminałów. Jest autorem cyklu powieści o Eberhardzie Mocku, których akcję umieścił w międzywojennym Breslau. Historia Wrocławia interesowała go od zawsze. W czasach jego młodości był to temat tabu, określany przez ówczesne władze jako „drobny niemiecki epizod”. Niemożność pogodzenia pracy naukowej i pisarstwa spowodowała rezygnację ze stanowiska nauczyciela akademickiego. Nie mogłem prowadzić, przywołując Plutarcha „żywotów równoległych” – powiedział.
 • O nie tylko literackich atrakcjach VI Festiwalu Poezji i Prozy
  27 września 2011
  W dniach 19 – 27 września 2011 r. odbył się VI Festiwal Poezji i Prozy, organizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle od 2006. W programie znalazły się m.in. spotkania autorskie z twórcami najnowszej literatury polskiej, warsztaty, wykłady, projekcje filmowe oraz koncert piosenki poetyckiej.
 • Dziecięca strona VI Festiwalu Poezji i Prozy
  27 września 2011
  Dobra zabawa, spotkanie z sensacyjnymi przygodami małych bohaterów książek, filmowa wycieczka do puchatkowej krainy Disneya i twórcze warsztaty plastyczne – to propozycje festiwalowych atrakcji, z których skorzystali najmłodsi, biorący udział w wydarzeniach w ramach projektu od 20-23 września br.
 • VI Festiwal Poezji i Prozy już wkrótce
  17 września 2011
  Po raz szósty Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle organizuje Festiwal Poezji i Prozy, który od 2006 r. jest jednym z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w Jaśle. Realizacja projektu możliwa jest dzięki dofinansowaniu, które biblioteka otrzymała od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
 • 16 września 2011
  Książki z supełkami do wiązania, z odgłosami morza i świergotem ptaków, z ruchomymi zwierzątkami i z pluszowymi kartkami do przytulania testowali mali uczestnicy spotkania Klubu Czytających Rodzin Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle, które odbyło się w piątek 16 września. W tym czasie ich rodzice rozmawiali o swoich doświadczeniach związanych z czytelniczymi nawykami ich pociech.