Aktualności - archiwum 2012

• Wrażenia z „Bajkowych wypraw” Klubu Czytających Rodzin
    14 maja 2012
    Członkowie Klubu Czytających Rodzin Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle wzięli udział w spotkaniu, które za sprawą specjalnych gości – słuchaczek kierunku „opiekunka dziecięca” Medycznej Szkoły Policealnej im. prof. R.Weigla w Jaśle pod opieką nauczycielki, pani Barbary Siuty – przerodziło się w prawdziwe „Bajkowe wyprawy”.
  • Książkobranie - znajdź swoim książkom nowego właściciela
    14 maja 2012

„Człowiek szuka książki – książka swego czytelnika. Nie czytasz - wymień się książką”.

Są książki, które towarzyszą nam od dzieciństwa, które kochamy i chętnie wzięlibyśmy je ze sobą na wyspę bezludną. Ale są i takie, które po przeczytaniu stoją na półce i tylko zbierają kurz.

• Kolejni mali studenci zaprzyjaźnieni z Biblioteką
    12 maja 2012
    W maju b.r. ostatnia grupa studentów Jasielskiego Uniwersytetu Dziecięcego w semestrze wiosennym 2011 / 2012 odwiedziła Przystanek Biblioteka Juniwersytecka w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle.
  • Spotkanie autorskie z Jakubem Ćwiekiem
    11 maja 2012
    Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle w ramach IX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek zaprasza na spotkanie autorskie z pisarzem fantastyki, Jakubem Ćwiekiem.
  • MBP w Jaśle w gronie ośmiu najaktywniejszych bibliotek w Polsce!
    10 - 19 maja 2012
    Podczas konferencji inaugurującej III Warszawskie Targi Książki odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu Mistrz Promocji Czytelnictwa 2011 organizowanego przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. MBP w Jaśle po raz kolejny otrzymała wyróżnienie za podtrzymywanie wysokiego poziomu imprez służących promocji książki i czytelnictwa, kreatywność w pozyskiwaniu użytkowników i ich edukacji kulturalnej.
  • Podróż spełnionych marzeń
    10 maja 2012
    Uczestnicy spotkania Jasielskiego Klubu Podróżnika w MBP w Jaśle mieli okazję wysłuchać, bogato ilustrowanej zdjęciami, relacji Mariana Sobla z podróży do Ziemi Świętej.
  • Wystawa: Bogu na chwałę a Ojczyźnie na pożytek
    08 maja - 29 czerwca 2012
    Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza na wystawę „Przedwojenne jasielskie gimnazja” z cyklu - Ocalić od zapomnienia. Wystawa prezentuje historię dwóch jasielskich gimnazjów: Państwowego Gimnazjum im. Króla Stanisława Leszczyńskiego i Prywatnego Gimnazjum Żeńskiego im. Błogosławionej Jolanty do roku 1939.
  • Wiosenna edycja akcji „Zostań czytelnikiem! Odkryj Krainę Biblioteki i Książki”
    08 - 31 maja 2012
    Od 8 maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbywają się cykliczne finały wspólnych spotkań z książką i dobrą zabawą. Uczestniczą w nich dzieci z jasielskich szkół i przedszkoli, które wpisują się w wiosenną edycję akcji promującej czytanie wśród najmłodszych.
  • Finał XVII Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży
    08 maja 2012
    Uroczyste wręczenie nagród laureatom Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży, zorganizowanego po raz XVII przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle i Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, Oddział w Jaśle odbyło się w sali widowiskowej JDK.
  • Tydzień Bibliotek w jasielskiej MBP
    08 - 15 maja 2012
    Podczas IX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek w jasielskiej MBP na czytelników czekało wiele atrakcji. Jak co roku propozycje kierowane były do wszystkich, od maluchów po seniorów.
Katalog online

Newsletter
By otrzymywać informacje o spotkaniach, imprezach i nowościach w Bibliotece, zachęcamy do subskrypcji naszego newslettera:
Wypisz