Facebook ikonka prawy margines

Aktualności - archiwum 2014

 • Akcje: Czytanie – dobre wiedzy zdobywanie!
  15 kwietnia 2014

  Jak nazywamy osobę, która pisze książki? Czy książka-zabawka to bardziej książka, czy może zabawka? Kto ma książek bez liku, dba o nie i czytelników? Na te pytania odpowiedziały dzieci z jasielskich przedszkoli uczestniczące w finałach akcji Zostań czytelnikiem! Odkryj Krainę Biblioteki i Książki w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle.

 • Kluby: O książkach dla dzieci i o ważnych sprawach
  15 kwietnia 2014

  15 kwietnia 2014 r. gościem Klubu Czytających Rodzin Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle był Jakub Ćwiek – autor popularnych książek nurtu fantastyki dla młodzieży i dorosłych, który podczas pogodnej i ciepłej rozmowy opowiedział Klubowiczom, dlaczego zaczął też pisać książki dla dzieci.

 • O literaturze i popkulturze z Jakubem Ćwiekiem
  15 kwietnia 2014

  Z okazji  zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Książki i Praw Autorskich w Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle odbyło się spotkanie z Jakubem Ćwiekiem jednym z najbardziej popularnych pisarzy fantasy młodego pokolenia.

 • Akcje: Magia modelarstwa
  12 kwietnia 2014

  12 kwietnia 2014 r. na lotnisku Aeroklubu Podkarpackiego w Krośnie zostały rozegrane coroczne Regionalne Zawody Balonów na Ogrzane Powietrze w których wystartowało 23 zawodników z 4 klubów.

   

 • Kluby: Dodaj do znajomych
  11 kwietnia 2014

  Czy jestem podobny do Kuby? – zastanawiali się uczniowie klasy czwartej ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Jaśle na spotkaniu Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki, działającego w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle.

 • Wystawy: Moje spotkania z Ojcem Świętym
  10 kwietnia - 30 maja 2014

  27 kwietnia b.r. cały świat śledzić będzie historyczne wydarzenie kanonizacji Jana Pawła II. W związku z tymi doniosłymi uroczystościami Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle przygotowała wystawę „Moje spotkania z Ojcem Świętym”.

 • Akcje: Laboratorium kariery
  10 kwietnia 2014

  W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odbyło się kolejne spotkanie w ramach projektu Link do przyszłości. Młodzi. Internet. Kariera. 10 kwietnia b.r. z uczniami jasielskich szkół spotkała się Agnieszka Łącka – doradca zawodowy Młodzieżowego Centrum Kariery.

 • Dla bibliotekarzy: Biblioteka w chmurze czyli potencjał nowych technologii
  08 kwietnia 2014

  Co to jest hangouts? Jakie możliwości dają nam narzędzia Google? Jak promować wydarzenia w bibliotece dzięki internetowym aplikacjom?

 • Kluby: Milkną dzwony, kołaczą kołatki, przepłakane Gorzkie Żale
  08 kwietnia 2014

  W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle 8 kwietnia 2014 r. Klub „Michalina” uroczyście obchodził przedwielkanocne spotkanie.

 • Kluby: Kumpel ciągle w biegu
  07 kwietnia 2014
  7 kwietnia 2014r. w Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle spotkaliśmy się w gronie klubowiczów Fan BOOK Sobniów Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki na rozmowie o książce Michaela Morpurgo „W biegu: niezwykłe przygody wyjątkowego psa”