Facebook ikonka prawy margines

Aktualności - archiwum 2015

 • Kluby: Gdy odejdę nie płaczcie
  07 października 2015

  7 października 2015 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odbyło się spotkanie Klubu „Michalina”. Wielką radość całemu Klubowi, sprawiła niespodziewana wizyta siostry Honoraty Klonowskiej z Rudnika nad Sanem, która przywiozła nagrody dla laureatek konkursu literackiego „Testament mój”

 • Festiwal: Przedpremierowa promocja książki Andrzeja Stasiuka zakończyła X Jasielski Festiwal Literacki i Regionalny
  06 października 2015

  Dobiegła końca X jubileuszowa edycja Jasielskiego Festiwalu Literackiego i Regionalnego organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle. Oprócz spotkań z regionalnymi twórcami w ramach Festiwalu odbyły się spotkania ze znanymi laureatami najważniejszych polskich i zagranicznych nagród literackich, m.in. Małgorzatą Szejnert, Andrzejem Stasiukiem i Romanem Honetem,  spotkanie z Danutą Grechutą i Jakubem Baranem, autorami książki pt. „Marek. Marek Grechuta we wspomnieniach żony Danuty” oraz wykład dr Anny Marchewki o współczesnej polskiej literaturze.

 • Festiwal: Spotkania z jasielskimi twórcami
  06 października 2015
  Z okazji X jubileuszowej edycji Jasielskiego Festiwalu Literackiego i Regionalnego organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle odbyło się wiele działań w różnorodny sposób promujących literaturę i czytelnictwo w kontekście 650 rocznicy powstania Jasła. Zaprezentowani zostali twórcy związani z naszym miastem, m.in. Piotr Marecki, Edward Lecheta, Wiesław Setlak, Joanna Preisner, Remigiusz Gogosz oraz Ola Nguyen Van z jasielskiego Klubu Inicjatyw Artystycznych WSCHÓD.
 • Festiwal: Animacje-wariacje! Obrazy i fantazja na całego
  06 października 2015
  Czy pośród przestrzeni która nas otacza znaleźć można nietuzinkowe odniesienia do świata literackiego? I jak widzą Jasło jego młodzi mieszkańcy podczas nadzwyczajnego, rysunkowego spaceru? Tego wszystkiego dowiedzieli się oraz o tym opowiedzieli młodzi jaślanie podczas cyklu warsztatów fotograficznych i filmowych w ramach X Jasielskiego Festiwalu Literackiego i Regionalnego w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle.
 • Festiwal: O wierszach, które są życiem – spotkanie z Romanem Honetem
  02 października 2015
  2 października 2015 r. gościem X Jasielskiego Festiwalu Literackiego i Regionalnego organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle był Roman Honet, poeta nominowany do Nagrody im. Wisławy Szymborskiej. Podczas spotkania z młodzieżą I Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle rozmawiał o liryce i o życiu.
 • Akcje: Czytać każdy może! Dzień Głośnego Czytania w Filii nr 1
  30 września 2015

  Czy zastanawialiście się kiedyś nad tym jak ważne jest głośne czytanie i  jak często słuchamy głośnego czytania? My już poznaliśmy  odpowiedzi! Wspólnie z przedszkolakami z Zespołu Szkół Miejskich nr 5 w Jaśle, 30 września br. uczciliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.

 • Edukacja: Kim był Zyndram z Maszkowic?
  30 września - 02 października 2015

  Kim był Zyndram z Maszkowic? Kto jest patronem miasta Jasła? Który król nadał naszemu miastu prawa miejskie? Z tymi pytaniami zmierzyły się przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 9 i 11 w Jaśle, podczas zajęć zorganizowanych w ramach 650-lecia nadania praw miejskich Jasłu w Filii nr 3 Miejskiej Biblioteki  Publicznej w Jaśle.

 • Akcje: Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w Filii nr 2
  29 września 2015

  Od czego pochodzą nazwy jesiennych miesięcy? Jakie są przysłowia o jesieni? Co zmienia się  w przyrodzie? Czy ludzie też przygotowują się do tej pory roku? Na te i inne pytania szukali odpowiedzi uczniowie kl. II ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Jaśle świętując Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Zajęcia pod hasłem Orszak Pani Jesieni zorganizowała Filia nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle.

 • Akcje: Jesienne czytanie – Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w Filii nr 3
  29 września 2015

  Dzień Głośnego Czytania, obchodzony corocznie 29 września, jest świetną okazją do podkreślenia wartości czytania najmłodszym. Mali czytelnicy z Przedszkola nr 2 w Jaśle również obchodzili Dzień Głośnego Czytania. Zajęcia zorganizowała Filia nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle.

 • Kluby: Ruszamy do Afryki!
  28 września 2015

  28 września  2015r. w Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle odbyło się spotkanie  w ramach Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki „Fan Book Sobniów”. Na spotkaniu dyskutowano o książce Łukasza Wierzbickiego Afryka Kazika.

Katalog online
Info

Newsletter
By otrzymywać informacje o spotkaniach, imprezach i nowościach w Bibliotece, zachęcamy do subskrypcji naszego newslettera:
Zapisz
Wypisz
Kalendarz
lipiec 2022
pn wt śr cz pt so nd
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31