Facebook ikonka prawy margines

Aktualności - archiwum 2016

 • Kluby: Łatwy charakter nie jest obowiązkowy
  01 marca 2016

  1 marca 2016 w DKK „Liberatorium” MBP w Jaśle rozmawialiśmy o książce Angeliki  Kuźniak i Eweliny Korpacz-Oboładze „Czarny Anioł: opowieść o Ewie Demarczyk”.

 • Konkursy: Liryczne Jasło - informacja dla uczestników Konkursu
  26 lutego - 20 maja 2016
  Trwa poprawa prac XXI Ogólnopolskiego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży "Liryczne Jasło", rozpoczęły się również przygotowania związane z organizacją finału Konkursu. Tegoroczna edycja jest pod wieloma względami wyjątkowa.
 • Cykle: Muminki, Dzieci z Bullerbyn i Wesoły Ryjek! Rozczytane ferie w jasielskiej Bibliotece
  26 lutego 2016

  Jak mieszkają bohaterowie Doliny Muminków z opowiadań Tove Jansson? Czy łatwo opowiedzieć literacką historię za pomocą obrazków? Kim jest Turlututu, tytułowy bohater książki „Turlututu. A kuku, to ja!”? Z takimi pytaniami zmierzyli się mali uczestnicy cyklu zajęć Czytam JA, Czytasz TY, CzytaMY! W feryjnych spotkaniach zorganizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle uczestniczyło prawie 380 dzieci z Jasła i regionu.

 • Akcje: zGRAne ferie w Bibliotece!
  26 lutego 2016

  Karciane rozgrywki, turnieje na konsoli a może internetowe quizy na tabletach? O tym jak emocjonujące mogą być gry przekonali się uczestnicy „Ferii ze Strefą M2” oraz akcji „Brydż nie jest trudny” zorganizowanych w dniach 15-26 lutego br. przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle.

 • Kluby: Życie – to nie bajka
  24 lutego 2016

  24 lutego 2016 r. w Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle odbyło się spotkanie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu „Fan Book Soboniów”. Dyskusja dotyczyła książki Barbary Ostrowickiej „Wyć się chce”.

 • Kluby: Pokłosie przeszłości
  23 lutego 2016

  O tym, jak przeszłość wpływa na naszą przyszłość, a narzucone  w dzieciństwie blokady zmieniają życie, dyskutowaliśmy 23 lutego 2006 r. na spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki „Kopernikus” Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle przy ul. Kopernika 8. Tematów dostarczyła książka Marii Nurowskiej pt. „Wariatka z Komańczy”.

 • Akcje: Brydż nie jest trudny!
  22 - 26 lutego 2016

  W drugim tygodniu ferii Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza  na podstawowy kurs brydża sportowego dla początkujących. W ramach kursu udowodnimy, że wbrew temu co się powszechnie mówi, brydż nie jest grą trudną. Wystarczy 5 zajęć, by nie tylko zgłębić tajniki gry i poznać wszystkie zasady, lecz także rozegrać pierwszą partię.

 • Kluby: Stambuł – miasto meczetów
  17 lutego 2016

  W ostatnią środę, 17 lutego 2016, w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle po raz kolejny spotkali się amatorzy podróży. O Stambule, jego chrześcijańskich korzeniach i osmańskim okresie świetności opowiadał  Tomasz Dobrowolski. Relację z podróży uzupełniły zdjęcia i film.

 • Cykle: Czytam JA, Czytasz TY, CzytaMY!
  15 - 26 lutego 2016

  Chcielibyście przez moment przeżyć tyle przygód, co piegowata dziewczynka z opowieści Astrid Lingdren? Odwiedzić Dolinę Muminków i zaopiekować się całą gromadką psiaków i kociaków z książek Holly Weeb? Nic trudnego, bo przecież są ferie z Miejską Biblioteką Publiczną w Jaśle!

 • Akcje: Młodzieżowe ferie ze Strefą M2!
  15 - 26 lutego 2016

  Masz 13-19 lat? Chcesz spędzić ferie w gronie rówieśników? Poznać kultowe gry planszowe lub spróbować swoich sił w rozgrywkach na konsoli? Weź udział w feriach ze Strefą M2 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle! Startujemy w poniedziałek 15 lutego, Czytelnia Główna MBP w Jaśle, ul. Kościuszki 47. Zapraszamy!