Facebook ikonka prawy margines

Aktualności - archiwum 2016

 • Akcje: Czytam JA, Czytasz TY, CzytaMY! Półmetek ferii w jasielskiej Bibliotece
  14 - 21 lutego 2016

  Jakim dzieckiem była Astrid Lingdren, autorka słynnych „Dzieci z Bullerbyn” i „Pippi Pończoszanki”? Czy czarny kot zawsze przynosi pecha? Kogo możemy spotkać odwiedzając skandynawską Dolinę Muminków z opowiadań Tove Jansson? Za nami pierwszy tydzień ferii z Miejską Biblioteką Publiczną w Jaśle. Sprawdźmy jakie atrakcje czekały na najmłodszych jaślan!

 • Edukacja: Oswajamy strach
  11 - 12 lutego 2016

  Co to znaczy najeść się strachu? Czy strach naprawdę ma wielkie oczy? Kiedy i czego się boimy? Tego dowiedziały się dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 6, które 11 i 12 lutego 2016 roku odwiedziły Filię nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle.

 • Kluby: Jak działa Internet? Sieciaki obchodzą Dzień Bezpiecznego Internetu
  09 lutego 2016

  Co to jest adres strony internetowej? Czym różni się od adresu pocztowego? Jak w Internecie przesyła się dane? I  w końcu – o czym należy pamiętać surfując w Sieci? Na te pytania odpowiedzieli członkowie Klubu Sieciaka Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle podczas spotkania „Jak działa Internet?” 9 lutego br. Spotkanie odbyło się w ramach Dnia Bezpiecznego Internetu 2016.

 • Akcje: Bezpieczni Internauci w Bibliotece
  05 - 10 lutego 2016

  Chcesz wiedzieć jak bezpiecznie surfować w Sieci i w pełni korzystać z możliwości Internetu?  Przyjdź w dniach 5-10 luty 2016 r. do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle i weź udział w warsztatach i spotkaniach w ramach akcji Dzień Bezpiecznego Internetu 2016.

 • Akcje: Bezpieczni Internauci w Bibliotece
  05 - 10 lutego 2016

  Co to takiego Internet? W jaki sposób są przesyłane wiadomości online? Czym jest certyfikat bezpieczeństwa i na czym polega polityka prywatności? I w końcu – jak korzystać z Internetu aby był przyjazny i bezpieczny? Z tymi pytaniami zmierzyli się uczestnicy Dnia Bezpiecznego Internetu – „Lepszy Internet zależy od Ciebie” w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle w dniach 5-10 luty br.

 • Akcje: Rety! Rety! Tablety!
  01 lutego 2016

  Interaktywne książeczki, gry, tworzenie komiksów, nauka rysowania postaci - to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekały na uczestników lekcji bibliotecznej, która odbyła się w klasie II Zespołu Szkół Miejskich nr 5 w Jaśle.

 • Kluby: Tęczowa zima w bibliotece
  29 stycznia 2016

  Jak Mała zima z opowiadania K. Kaspravicius i biała kartka papieru zainspirowały nas do działania i pełnej radości twórczej zabawy? Wiedzą o tym klubowicze Klubu Czytających Rodzin oraz uczestnicy zajęć Kalejdoskop wiedzy i zabawy, którzy 29 stycznia br. spotkali się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle.

 • Edukacja: Jestem dzisiaj zła jak osa
  28 stycznia 2016

  Czym są emocje? Jak je wyrażać i jak sobie z nimi radzić? Czy złość musi być zła? Z tymi trudnymi zagadnieniami zmierzyły się dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 6 w Jaśle podczas zajęć zorganizowanych przez Filię nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle w dniach od 18 do 28 stycznia 2016 r.

 • Kluby: Wierny zasadom
  26 stycznia 2016

  26 styczna 2016 r. w Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki Kopernikus. Dyskusja dotyczyła książki Richarda Paula Evansa pt. List.

 • Kluby: Podróż w zakamarki czasu
  22 stycznia 2016

  22 stycznia 2016 r. na  spotkaniu Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki Fan Book Soboniów Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle dyskutowano o książce Liliany Bardijewskiej „Dom ośmiu tajemnic”.