Facebook ikonka prawy margines

Aktualności - archiwum 2018

 • Kluby: Joanny Bator sposób na opatrywanie ran
  09 października 2018

  9 października 2018 r. na spotkaniu DKK „Liberatorium” Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle rozmawialiśmy o książce Joanny Bator"Purezento".

 • Projekty: Polska oczami Hansa Bollingera
  08 października 2018
  8 października 2018 roku, w ramach realizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle projektu „Rośniemy w Niepodległość!”, uczniowie jasielskich szkół spotkali się z Hansem Bollingerem - niemieckim pedagogiem, pieśniarzem, autorem książki „W drodze przez Polskę. Spotkania z ludźmi ich historią i ojczyzną”.
 • Festiwal: Anioł upadły i niedoskonały – różnorodne anielskie konterfekty
  05 października 2018

  O poetyckich skutkach spotkań z aniołami dowiedzieliśmy się 5 października 2018 r. na spotkaniu z Zofią Bartecką, Mariuszem Kalandykiem, Grzegorzem Kociubą i Janem Tulikiem, zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle. Spotkanie odbyło się w ramach XIII Jasielskiego Festiwalu Literackiego i Regionalnego.

 • Festiwal: Na targu z wyobraźnią – warsztaty ilustratorskie z Jolantą Richter-Magnuszewską
  03 października 2018

  Targ to interesujące miejsce. Aby się o tym przekonać wystarczy zajrzeć do książki Jolanty Richter-Magnuszewskiej Rok na targu. Taką okazję mieli uczniowie Szkoły Podstawowej w Cieklinie, którzy 3 października 2018 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle, uczestniczyli w warsztatach ilustratorskich prowadzonych przez autorkę.

 • Konkursy: Zadebiutuj w Lirycznym Jaśle!
  02 października 2018

  Piszesz wiersze lub opowiadania? Publikujesz na blogu albo wygrałeś już w konkursie literackim? A może nikt jeszcze nie czytał twoich utworów? Masz okazję sprawdzić swoje umiejętności. Weź udział w XXIV Ogólnopolskim Konkursie Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży „Liryczne Jasło”.

 • Festiwal: Moja wena jest kobietą – spotkanie z Krystyną Mirek
  02 października 2018

  O tym, jak z pasji czytania zrodziła się potrzeba zostania pisarką dowiedzieliśmy się 2 października 2018 br. na spotkaniu z Krystyną Mirek, zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle w ramach XIII Jasielskiego Festiwalu Literackiego i Regionalnego.

 • Projekty: Ile matematyki jest w przyrodzie?
  02 października 2018

  2 października br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle w ramach projektu Ma-Tematyka zaklęta w konarach drzew odbyło się spotkanie z Edwardem Marszałkiem – Rzecznikiem Prasowym Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie.

 • Projekty: Pomysły i nowe technologie w bibliotece
  01 października 2018

  10 października Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza bibliotekarzy do udziału w wykładzie "Wpływ nowych technologii na kulturę literacką dzieci i młodzieży" dr hab. Michała Rogoża, bibliologa i informatologa, wykładowcy Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, zajmującego się zagadnieniem Internetu jako narzędzia informacji oraz edukacji oraz "BIBLIOlab – laboratorium dobrych pomysłów" bibliotekarzy praktyków z powiatu jasielskiego z udziałem gości specjalnych: Jolanty Janiec, Agaty Warywody, uczestniczek liderskiego programu Labib, trenerek oraz praktyków w zakresie edukacji młodzieży.

 • Akcje: Odkryj tajemnicę książki
  29 września 2018

  Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, obchodzony corocznie 29 września, jest okazją do podkreślenia wartości czytania najmłodszym. Bibliotekarki z Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle odwiedziły z tej okazji dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 6.

 • Akcje: Dzień Głośnego Czytania
  29 września 2018

  Czy czasami zastanawiacie się nad tym, jak ważne jest głośne czytanie i  jak często słuchamy głośnego czytania? Uczestnicy zajęć w Filii nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle już poznali odpowiedź! Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania Filia nr 3 zaprosiła 27 września 2018 r. dzieci z grupy „Tygryski” z Niepublicznego Żłobka i Przedszkola Językowo-Artystycznego „Chatka Puchatka”.