Facebook ikonka prawy margines

Aktualności - archiwum 2013

 • Kluby: Całe bogactwo Indii
  23 kwietnia 2013
  23 kwietnia w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki rozmawialiśmy o Indiach w kontekście książki „Lalki w ogniu” Pauliny Wilk. Gościem specjalnym spotkania był Jacek Borczyk, który kilka tygodni temu w Jasielskim Klubie Podróżnika, opowiadał o swojej podróży do Indii.
 • Kluby: Zabawy w rytmach wiosny
  22 kwietnia 2013

  Kwiatki rosną, śpiewa ptak, Pani Wiosna mówi tak: Witaj w Klubie! Jak się masz? Czy mi uśmiech dasz? – takim wesołym powitaniem rozpoczęło się kwietniowe spotkanie Klubu Czytających Rodzin

 • Spotkanie autorskie: Świadectwo tamtych czasów
  19 kwietnia 2013
  19 kwietnia 2013 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odbyła się promocja książki Kazimierza Poniatowskiego ”Moje wybory”.
 • Wystawy: Liberatura. Książki na wolności!
  18 kwietnia - 16 czerwca 2013
  Czy kształt książki, kolor czcionki i wybór ilustracji może mieć równie ważne znaczenie co tekst? Czy potrafimy wyobrazić sobie powieść w formie ulicy lub tomik wierszy oprawiony w kamień? Tak, jeżeli znamy liberaturę.
 • Projekty: Komiksowe podróże po literaturze
  16 kwietnia 2013
  W dniu 16 kwietnia 2013 r. w Centrum Informacji Lokalnej odbędą się warsztaty „Komiksowe podróże po literaturze”, adresowane do gimnazjalistów z jasielskich szkół zainteresowanych rysunkiem i ekspresją obrazów. Warsztaty poprowadzi Wojciech Birek – dr komiksologii, krytyk, publicysta i recenzent sztuki komiksowej.
 • Edukacja: Balony młodych jaślan wzbiły się wysoko
  16 kwietnia 2013
  13 kwietnia br. na lotnisku Aeroklubu Podkarpackiego Szkoły Lotniczej w Krośnie odbyły się Regionalne Zawody Balonów na Ogrzane Powietrze
 • Projekty: Magia rysunku
  16 kwietnia 2013
  O tym, że tworzenie komiksu niesie ze sobą mnóstwo satysfakcji połączonej z dobrą zabawą mieli okazję przekonać się gimnazjaliści, młodzi pasjonaci rysowania z jasielskich szkół, którzy wzięli udział w warsztatach organizowanych przez MBP w Jaśle „Komiksowe podróże po literaturze”, prowadzonych przez Wojciecha Birka – dr komiksologii, krytyka, publicystę i recenzenta sztuki komiksowej.
 • Magiczne balony - zawody!
  13 kwietnia 2013
  Informujemy, że zawody balonów na ogrzane powietrze, w których wystartują modele wykonane podczas zajęć w Filii nr 3, są planowane na sobotę, 13 kwietnia, o godz. 10:00 na lotnisku w Krośnie
 • 13 - 25 kwietnia 2013
  W związku z powołaniem przez Burmistrza Miasta Jasła Zespołu Zadaniowego ds. identyfikacji produktów lokalnych, oraz przyjęciem do realizacji regulaminu postępowania w sprawie wyłonienia jasielskich produktów lokalnych, informujemy, że do 25 kwietnia 2013 r. można zgłaszać propozycje jasielskich produktów lokalnych.
 • Biblioteka Juniwersytecka znów pełna studentów
  13 kwietnia 2013
  13 kwietnia 2013 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle rozpoczęła się kolejna edycja zajęć dla młodych studentów Jasielskiego Uniwersytetu Dziecięcego, pod hasłem „Przystanek Biblioteka Juniwersytecka”.
Katalog online
Info

Newsletter
By otrzymywać informacje o spotkaniach, imprezach i nowościach w Bibliotece, zachęcamy do subskrypcji naszego newslettera:
Zapisz
Wypisz