Facebook ikonka prawy margines

Aktualności - archiwum 2017

 • Wystawy: „Wolontariusz zadomowiony – 5 lat wolontariatu w MBP w Jaśle”
  30 czerwca - 31 sierpnia 2017

  Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza do obejrzenia wystawy „Wolontariusz zadomowiony”, która powstała z okazji pięciolecia funkcjonowania wolontariatu w naszej instytucji.

 • Kluby: Geniusz i intelektualny perypatetyk – spotkanie z Krystyną Czerni
  29 czerwca 2017

  29 czerwca 2017 r gościem Dyskusyjnego Klubu Książki „Liberatorium” Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle była Krystyna Czerni, autorka wielu publikacji o Jerzym Nowosielskim, znana szczególnie z biografii słynnego malarza „Nietoperz w Świątyni”.

 • Projekty: Ja - wolontariusz!
  29 czerwca 2017

  Jakie cechy wyróżniają dobrego wolontariusza? Czy bycie wolontariuszem to trudne zadanie? Co nam daje wolontariat? Czy czerpiemy z niego jakieś korzyści dla siebie? Na te pytania szukali odpowiedzi uczestnicy warsztatów „Ja wolontariusz”, zorganizowanych w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle w ramach projektu „Wolontariusz zadomowiony”.

 • Kluby: Dlaczego fanfik?
  29 czerwca 2017

  Co interesuje współczesną młodzież? Czy polscy autorzy trafiają do młodego pokolenia? Kto jest fanem fanfików? 29 czerwca 2017 r. podczas spotkania Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki „Zaczytani” w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle dyskutowaliśmy o książce Natalii Osińskiej Fanfik.

 • Dla bibliotekarzy: Biblioteka a prawo
  20 czerwca 2017

  20 czerwca br. pracownicy bibliotek publicznych powiatu jasielskiego uczestniczyli w szkoleniu Działania w bibliotece a obowiązujące prawo.

 • Projekty: Wolontariusz zadomowiony – 5 lat wolontariatu w bibliotece
  19 czerwca 2017

  W jakich działaniach mogą uczestniczyć w bibliotece wolontariusze? Czy bycie wolontariuszem to trudne zadanie? Jak zamieniać swoje słabości w zalety? I jak rozwijać swój potencjał? Nad tymi zagadnieniami zastanowimy się wspólnie z młodzieżą podczas wydarzeń, które Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle będzie realizować w czerwcu br. w ramach projektu „Wolontariusz zadomowiony”, dofinansowanego ze środków Fundacji Kronenberga.

 • Kluby: Dina Gronelv – heroina Północy
  19 czerwca 2017

  19 czerwca 2017 r. w Dyskusyjnym Klubie Książki „Liberatorium” Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle rozmawialiśmy o książce Herbjorg Wassmo „Księga Diny”.

 • Projekty: Rośnij w zgodzie ze sobą – warsztaty rozwoju osobistego
  17 czerwca 2017

  Jak odkrywać swoje mocne strony? W czym jestem dobry, a co chciałbym jeszcze rozwijać? Czy to, co dla mnie wydaje się być wadą, dla kogoś innego może być zaletą? Z tymi niełatwymi, ale rozwijającymi pytaniami zmierzyli się wolontariusze z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle podczas warsztatów rozwoju osobistego „Rośnij w zgodzie ze sobą”.

 • Kluby: Ucieczka nie jest wyjściem
  15 czerwca 2017

  13 czerwca 2017 r. ostatnie przed wakacjami spotkanie Dyskusyjnego Klub Książki „Koperniku” Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle poświęciliśmy na dyskusję o książce Małgorzaty Wardy „Miasto z lodu”.

 • Akcje: XVI OTCD – Czytanie naprawdę zbliża!
  14 czerwca 2017

  Spotkania autorskie z Ciotką Klotką, czyli Ewą Chotomską oraz Moniką Kocik-Furtek, udział w oryginalnym spektaklu pt. TUWIM Julek PARA buch FRAZY w ruch w wykonaniu Wędrownego Teatru Lalek „Małe Mi”, Maraton rodzinnego czytania, odwiedziny dzieci i głośne czytanie w Komendzie Powiatowej Policji oraz Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle, imprezy czytelnicze, kreatywne gry i  zabawy inspirowane literaturą dziecięcą – to tylko niektóre z wydarzeń, jakie przygotowała dla najmłodszych Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle włączając się w obchody XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom.

Katalog online
Info

Newsletter
By otrzymywać informacje o spotkaniach, imprezach i nowościach w Bibliotece, zachęcamy do subskrypcji naszego newslettera:
Zapisz
Wypisz