Facebook ikonka prawy margines

Aktualności - archiwum 2010

 • Gry uliczne BALLADYNA
  12 maja 2010
  W dniu 12 maja 2010 r. odbyła się akcja „Gry Uliczne” mająca na celu popularyzację poezji, przygotowana na kanwie lektury „Balladyna” J. Słowackiego przy współpracy z dr Barbarą Sokołowską, z udziałem młodzieży z klasy II h z I Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle. Celem akcji było zaangażowanie młodzieży w zabawę o walorach edukacyjnych i kulturotwórczych.
 • Relacja z XV Finału Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży
  11 maja 2010
  Po raz piętnasty Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle i Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział Jasło zorganizowali Konkurs Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży.
 • Relacja ze spotkania z Łukaszem Gołębiewskim
  10 maja 2010
  W ramach V Festiwalu Poezji i Prozy 10 maja w MBP w Jaśle odbyła się dyskusja na temat roli kultury cyfrowej we współczesnym życiu z udziałem Łukasza Gołębiewskiego poety, prozaika, dziennikarza, krytyka i wydawcy. Wielokrotnie nagradzanego za działalność publicystyczną.
 • Konferencja Wychowanie przez czytanie
  10 maja 2010
  Blisko 80 bibliotekarzy, nauczycieli i wychowawców wzięło udział w konferencji „Wychowanie przez czytanie” zorganizowanej 10 maja 2010 roku przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle, sześciokrotnego laureata akcji „Cała Polska czyta dzieciom”.
 • Powiatowy Dzień Bibliotekarza
  10 maja 2010
  W dniu 10 maja 2010 r. Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Jaśle oraz MBP w Jaśle pragnąc uczcić Dzień Bibliotekarza zorganizowały uroczysty Powiatowy Dzień Bibliotekarza, czyli spotkanie bibliotekarzy bibliotek publicznych powiatu jasielskiego.
 • Relacja z warsztatów plastycznych z Małgorzatą Flis
  29 kwietnia 2010
  29 kwietnia 2010 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle w ramach V Festiwalu Poezji i Prozy odbyły się warsztaty plastyczne prowadzone przez ilustratorkę książek dla dzieci Małgorzatę Flis.
 • Spotkanie autorskie z Mariuszem Kalandykiem i Grzegorzem Kociubą
  28 kwietnia 2010
  Z okazji Międzynarodowego Dnia Książki i Praw Autorskich w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odbyło się spotkanie autorskie z Mariuszem Kalandykiem i Grzegorzem Kociubą, poetami i krytykami literackimi związanymi z Podkarpaciem.
 • 22 kwietnia 2010
  Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zajęła II miejsce w ogólnopolskim konkursie na najbardziej aktywną bibliotekę promującą czytelnictwo "Mistrz Promocji Czytelnictwa 2009" organizowanym przez Polską Izbę Książki i Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich.
 • Biblioteka Mistrzem Promocji Czytelnictwa - relacja z gali
  22 kwietnia 2010
  22 kwietnia 2010 r. w Audytorium im. Stefana Dembego w Bibliotece Narodowej odbyła się uroczysta Gala z okazji Międzynarodowego Dnia Książki. Rolę gospodyni Gali pełniła Katarzyna Janowska, redaktor naczelna „Przekroju”.
 • 30 marca 2010
  Kto dziś jeszcze gra w pchełki czy kapsle? Kto pamięta wyliczanki z zabawy w chowanego czy gry w gumę? Jak w naszym mieście spędzać czas w ciekawy, a przy tym zdrowy sposób? Receptą może być europejski program „Młodzież w Działaniu” i odrobina ANI-MUSZu.
Katalog online
Info

Newsletter
By otrzymywać informacje o spotkaniach, imprezach i nowościach w Bibliotece, zachęcamy do subskrypcji naszego newslettera:
Zapisz
Wypisz