Facebook ikonka prawy margines

Aktualności - archiwum 2016

 • Projekty: POLSKI – POMYSŁOWY! Zwycięzca lipcowego etapu i kolejne zadanie konkursowe
  03 sierpnia 2016

  Nadszedł czas na kolejne zadanie konkursowe w ramach projektu POLSKI – POMYSŁOWY. Zwycięzcą lipcowego etapu zostaje pan Grzegorz Paryś. Nagrodzonej osobie gratulujemy wygranej, a pozostałych uczestników zapraszamy do dalszych zmagań w naszym konkursie.

 • Cykle: BIBLIOletnisko. Na schodach wyobraźni
  03 sierpnia 2016

  Jak wykonać oryginalne stroje  z gazet? Co to jest teatrzyk kamishibai? Z jakich aplikacji można skorzystać w tablecie? Na te i inne pytania szukali odpowiedzi uczestnicy lipcowych zajęć BIBLIOletnisko zorganizowanych przez Filię nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle

 • Cykle: BIBLIOletnisko. Stragan rozmaitości
  29 lipca 2016

  Co to są zabawki sensoryczne i jak je zrobić? Które zwierzę ma szkielet, a nie ma kości? Co rozpuszcza się w wodzie, co po niej pływa, a co w niej tonie? Na te i inne pytania szukali odpowiedzi uczestnicy lipcowych zajęć BIBLIOLetnisko zorganizowanych przez Filię nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle.

   

 • Kluby: Świat bez kolorów
  29 lipca 2016

  Czy ład i porządek są ważniejsze od uczuć i wolności? Czy historia to tylko niepotrzebny balast, który sprawia ból i jest przyczyną nieporozumień i konfliktów? Czy ktoś może zadecydować za ciebie, co jest ważne? Tego typu pytania pojawiły się 28 lipca br. na spotkaniu Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki „Zaczytani” w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle podczas dyskusji o książce Lois Lowry Dawca.

 • Akcje: zGRANY wolontariat
  28 lipca 2016

  W czwartek 28 lipca późnym popołudniem w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle było niezwykle młodzieżowo, gwarnie i energicznie. Mimo niepogody tego popołudnia wakacyjną Strefę Innowacji licznie odwiedzili nasi wolontariusze.

 • Cykle: BIBLIOletnisko. Po drugiej stronie tęczy
  27 lipca 2016

  W wakacyjnym BIBLIOletnisku w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży w MBP w Jaśle rozpoczęliśmy podróż na drugą stronę tęczy. Przez całe wakacje towarzyszyć nam będzie sympatyczna stonoga Fruzia, dla której przygotowaliśmy ponad 70 par butów!

 • Cykle: BIBLIOletnisko. Prehistoryczne wędrówki
  26 lipca 2016

  W Filii nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle wakacyjne spotkania rozpoczęliśmy rodzinnym piknikiem Polski-Pomysłowo Opowiadany. Wraz z bajarzem Markiem z grupy Baśnie Właśnie przenieśliśmy się do krainy wyobraźni, gdzie przy dźwiękach instrumentów płynęły opowieści m.in. O królu kruków, poznańskich koziołkach i ludkach biedorobach.

 • Akcje: Wakacje z robotami Finch w Bibliotece!
  20 lipca 2016

  Podstawy programowania, samodzielne stworzenie aplikacji do sterowania robotem i udział w wyścigu robotów! To jedne z atrakcji, jakie czekały na uczestników wakacyjnych zajęć w Lokalnym Klubie Kodowania w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle.

 • Rok szkolny dzieci i młodzieży z Biblioteką!
  13 lipca 2016

  Książkowo, kolorowo, naukowo, energicznie i lirycznie upłynął rok szkolny 2015/16 z Miejską Biblioteką Publiczną w Jaśle. Młodzież i dzieci z miejskich oraz gminnych szkół i przedszkoli w bibliotece mieli okazję rozwijać swoje zainteresowania i zdolności, biorąc udział w bibliotecznych aktywnościach: lekcjach, spotkaniach autorskich i klubowych, warsztatach, obchodach Tygodnia z Internetem, Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom oraz cyklicznych zajęciach tematycznych.

 • Kluby: Miejsca bliskie czyli nowa poezja „Michalin”
  13 lipca 2016
  11 lipca 2016 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odbyła się prezentacja trzech nowych tomików poetek z Klubu „Michalina”.
Katalog online
Info

Newsletter
By otrzymywać informacje o spotkaniach, imprezach i nowościach w Bibliotece, zachęcamy do subskrypcji naszego newslettera:
Zapisz
Wypisz