Kluby: Baśń o wężowym sercu albo wtóre słowo o Jakóbie Szeli Radka Raka

wtorek, 20 września 2022
Kluby: Baśń o wężowym sercu albo wtóre słowo o Jakóbie Szeli Radka Raka

Tuż przed festiwalowym spotkaniem z autorem,  zapraszamy do udziału w rozmowie o książce Radka Raka  „Baśń o wężowym sercu albo wtóre słowo o Jakóbie Szeli” w ramach DKK „Liberatorium”  Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle.

Książka jest nowym spojrzeniem na postać Jakuba Szeli ze Smarżowej, w której w 1787 r. urodził się przyszły przywódca powstania chłopskiego w 1846 r. Powieść Radka Raka jest opowiedzianą na nowo historią postaci, która obrosła mitami i legendami. Autor umiejętnie wykorzystuje baśniowe motywy.

Sygnalizuje, kiedy rodziła się potrzeba buntu wraz z agresją. Uwypukla antagonizmy i stale podkreśla społeczny podział na panów i chamów owocujący krwawą rewolucją – czytamy w recenzji Jarosława Czechowicza (Krytycznym okiem).

Spotkanie odbędzie się 22 września (czwartek) 2022 r. o godz. 16.00 w MBP w Jaśle (ul. Kołłątaja 1).

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy w projekcie Dyskusyjnych Klubów Książki WiMBP w Rzeszowie pod hasłem „Podkarpackie rozmowy o książkach”. Projekt przygotowany jest przez Instytut Książki i WiMBP w Rzeszowie.